Як правило, в перші дні після перелому нерідко бувають болі спастичного характеру і зберігається набряк. Для того щоб допомогти організму швидше відновитися, пройдіть курс фізіотерапії. Високою ефективністю володіють інтерференційні струми частотою від 0 до 100 Гц, приймайте процедуру по 15 хвилин кожен день. Вони сприяють швидшому розсмоктуванню набряків і діють як знеболюючі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прості засоби при травмахДобре допомагають грязьові аплікації на область перелому, а також розігріваючі компреси з озокеритом (особлива гірська порода, добре нагрівається і зберігає тепло). Ці процедури використовують після зняття гіпсової пов'язки. Для цього розігрійте озокеритову пластину і накладіть на область перелому. Повторюйте цю процедуру протягом 10-15 днів до поліпшення стану. Якщо немає можливості використовувати озокерит, використовуйте парафінові ванни за тією ж схемою.
Добре допомагають фізичні вправи. Розробляти руку потрібно починати тоді, коли вона ще перебуває в гіпсі. Активно ворушіть пальцями, виконуйте обертальні рухи кістю, стискайте руку в кулак, але уникайте надмірної втоми. Після зняття гіпсу приступайте до комплексу спеціальних розтяжок.
Розгорніть кисть зап'ястям і вгору надавите вільною рукою на пальці з тильного боку долоні так, щоб передпліччя перебувало під кутом в 90° по відношенню до кисті. Підніміть лікті на рівень плечей, тримаючись за пальці, розвертайте кість вліво і вправо.
Як можна частіше розгинайте і обертайте місце перелому. Але не варто робити це до больових відчуттів і втоми. Якщо у вас з'явилися болі, приймайте диклофенак натрію. Не забувайте частіше робити масаж помірної інтенсивності.
Не забувайте про повноцінне харчування. Слідкуйте за тим, щоб їжа була повністю збалансована за вмістом білків, вуглеводів, жирів, вітамінів (особливо вітаміну С) і мінеральних речовин. Приймайте препарати кальцію і вживайте продукти, багаті цим мікроелементом (сир, курага, шпинат і т. д.).