Кореневище лепехиЛепеха (або аїр болотний, татарське зілля) росте в сирих заболочених місцях. Кореневище рослини містить до 4,8% цінного ефірного масла, завдяки якому рослина славиться як ефективний протизапальний засіб. Його широко застосовують як у народній, так в традиційній медицині для лікування запальних захворювань порожнини рота (стоматитів, гінгівітів).
КалганЯкщо у тебе кровоточать ясна, допоможе корінь колгана. Рослина має кровоспинну, протизапальну і заспокійливу дію. В давнину настоянку або відвар кореня використовували при кровоточивості ясен. Мазі і відвари на основі кореня калгану є чудовим протимікробним засобом, який дозволяє відновити здорову мікрофлору порожнини рота.
ЕвкаліптЗа кількістю присутніх в листках фітонцидів рослина випереджає всі трави і листяні дерева, що виробляють ефірні масла. Високий вміст антибіотичних речовин рослинного походження робить евкаліпт незамінним антисептичним засобом. Полоскання настоєм листя евкаліпта допомагають зняти запалення і позбудеться від неприємного запаху з рота.
ШавліяШавлія - це дуже цінна і практично незамінна рослина в стоматології. Настій листя шавлії призначають при стоматиті, альвеоліті, пародонтозі, пульпіті, кровоточивості ясен. Препарати шавлії є потужним антибактеріальним засобом і успішно справляються з патогенною мікрофлорою порожнини рота.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміцнити яснаКора дубаПародонтоз - дуже поширене в наш час захворювання ясен, що приводить до рухливості і навіть випадання зубів. Дуже важливо вчасно його виявити і почати правильне лікування (призначити його повинен тільки спеціаліст). На початковій стадії захворювання в стоматології широко використовуються препарати дуба. Кора дуба має виражені протизапальні, в'яжучі, кровоспинні, антисептичні, ранозагоювальні властивості. Дубильні речовини, що містяться у відварі дубової кори, допоможуть усунути кровоточивість і зміцнять ясна.