До основних причин, що викликають запалення в суглобах, відносять інфекції, травми, фізична напруга, переохолодження. Збудниками інфекційного артриту можуть бути, наприклад, стрептококи або гонококи. Травматичний артрит викликається необережним рухом кінцівки, травмою суглоба. Артрити, спровоковані переохолодженням, фізичним напругою або іншими причинами, не пов'язаними з інфекціями і травмою, називаються дистрофічними.
Артрит проявляється болем і скутістю в пошкодженій області. Рухи ускладнені і супроводжуються хрускотом, відзначаються припухлість, почервоніння, підвищення температури в місці суглоба. Довго поточне захворювання здатне деформувати суглоб.
Лікування артриту залежить від його причини. Наприклад, інфекційна форма вимагає застосування антибіотиків. Однак є й загальні для всіх форм терапевтичні принципи: усунути або пом'якшити симптоми, забезпечити збереження суглобових функцій, відновити нормальний обмін речовин в ураженій області. При цьому основні причини повинні бути усунені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Основні симптоми артритуЩоб відновити працездатність суглоба, розробляється комплекс спеціальних фізичних вправ. Випадкову навантаження на пошкоджені артритом суглоби краще знизити. Сприятливий вплив роблять фізіотерапевтичні процедури - сірководневі ванни, масаж, водні процедури.
Медикаментозне лікування включає в себе протизапальні препарати і анальгетики. Лікар призначить нестероїдні засоби, спрямовані на боротьбу із запаленням: це індометацин, вольтарен, ацетилсаліцилова кислота. Також можливе призначення протизапальних гелів і мазей, таких як Фастум Гель, Диклак, Діп Реліф та інші. У деяких випадках вважається доцільним застосування кортикостероїдів (гідрокортизон), але таке лікування може рекомендувати тільки фахівець. При ускладнених формах артриту показано оперативне лікування: у цьому випадку зношені частини або весь суглоб замінюються ендопротезами.
Народні засоби, вітаміни і БАДи можуть бути доповненням до основного лікування. Гомеопати лікують запалення суглобів натуральними екстрактами лікарських рослин, що може зменшити больовий синдром і повернути суглобу функціональність. Для зниження почуття болю можна спробувати голковколювання, тобто вплив на рефлексогенні точки тіла.
Щоб зняти запалення і біль у суглобі, рекомендується розтирати пошкоджену ділянку риб'ячим жиром або мурашиним спиртом. Можна спробувати також компреси з блакитної глини, обгортання капустяними листами, листям лопуха і мати-й-мачухи. Однак перед застосуванням будь-яких методів бажано проконсультуватися з лікарем.