Ми згадуємо про стоматолога тільки тоді, коли болять зуби. В результаті - багато часу проводимо в "нелюба" кабінеті. 4 ради допоможуть зберегти зуби і почекати з візитом до стоматолога.
Існує безліч засобів, які допомагають зміцнити зубну емаль. Ми розповімо про найпоширеніші з них.
1. Зубна нитка, зубні йоржики, зубочистки. Справа в тому, що ворсинки зубної щітки не завжди досягають міжзубного проміжку, де найчастіше скупчуються харчові залишки і утворюється зубний наліт. Додатково після такої чистки слід гарненько прополоскати рот (а не запити їжу чаєм, як це робить більшість з нас).
2. Тверда їжа (морква, яблука, перець, капуста, кукурудза, редис та інші жорсткі продукти в сирому вигляді) стимулює слиновиділення і запобігає прилипання м'якої вуглеводної їжі до зубів. Зміцнює ясна, забезпечує жувальне навантаження, тим самим покращуючи кровообіг.
3. Жувальна гумка без цукру. Багато хто помилково намагається замінити звичну чистку зубів за допомогою щітки і пасти. Гумку варто використовувати після прийому м'якої їжі (наприклад, цукерок, шоколаду, борошняних виробів) протягом 5-10 хвилин, щоб позбутися від вуглеводовмісних частинок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кровоточать ясна: про що це свідчить та як з цим боротись4. Температурний перепад може стати причиною появи мікротріщин на зубній емалі. Позбудься звички запивати гарячу каву холодною водою або після гарячого першої страви їсти що-небудь холодне. Емаль сама по собі нечутлива, але мікротріщини дадуть можливість бактеріям проникнути в наступний шар зуба - дентин.