Препарати з анісу володіють багатьма корисними властивостями. Це антисептична, протизапальна, анестезуюча, відхаркувальна, стимулююча, спазмолітична властивості. З плодів анісу відомі такі препарати: як грудний еліксир, нашатирно-анісові краплі. Препарати анісу допомагають при запаленні нирок і сечового міхура, виводять пісок з сечовивідних шляхів. Застосовується при здутті живота, для стимуляції секреторної функції печінки та підшлункової залози, гастриті, запорах, метеоризмі та інших функціональних порушеннях шлунково-кишкового тракту.
При кашлі, бронхіті, ларингіті, трахеїті і бронхопневмонії показаний настій з плодів анісу. Для цього: 1 чайну ложку плодів анісу заварюють 1 склянкою крутого окропу, настоюють 30 хвилин, далі проціджують і вживають по ¼ склянки перед їдою 3 рази на день.
При гіпертонії використовують відвар з плодів анісу. Для чого: 2 чайні ложки плодів анісу заливають однією склянкою окропу, настоюють на водяній бані 30 хвилин, охолоджують і проціджують. А потім додають 1 столову ложку цукру і вживають по 2 столові ложки 3 рази на день перед вживанням їжі.
При застуді 1 чайну ложку подрібнених плодів анісу заливають 1 склянкою окропу, кип'ятять 20 хвилин, остуджують і проціджують. П'ють по ¼ склянки перед їдою 3 рази на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прянощі для краси та здоров'яУвагаЗаборонено приймати препарати анісу при вагітності. При хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту потрібно строго дотримуватися призначеної дозування.