1. Уважно читайте інструкції до ліківДеякі препарати (антидепресанти, антигістамінні, снодійні, заспокійливі, знеболюючі) можуть викликати порушення пам'яті. Якщо ви постійно приймаєте щось з перерахованих ліків, вивчіть список побічних ефектів і обговоріть з лікарем можливість змінити препарат.
2. Позбудьтеся зайвої вагиШведські лікарі довели: зайві кілограми навіть у молодих жінок підсилюють ризик розвитку деменції в майбутньому. Пояснення просте: якщо вага занадто велика, серце не справляється, і головний мозок не отримує необхідного харчування. Через це в зрілому віці ймовірність деменції збільшується. На щастя, спостерігається і зворотний ефект: в дослідженні брали участь повні жінки 45-50 років. Скинувши 10 кг, вони відзначили поліпшення епізодичній пам'яті.
3. Перегляньте програми тренуваньБудь-яка фізична активність благотворно впливає на роботу мозку, але деякі види навантаження особливо корисні. В Університеті Детройта вдалося довести, що йога 3 рази в тиждень ефективніша, ніж такі ж за тривалістю тренування в залі або басейні. Справа в тому, що йога допомагає заспокоїти розум і позбутися від тривожних думок, а це серйозна підтримка для мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як налагодити роботу мозку4. Вибирайте правильні продуктиВключайте в раціон жирну рибу, оливкова олія, яйця, горіхи, молоко, мед - всі вони містять корисні речовини, що поліпшують роботу мозку. І не забувайте пити воду, адже мозок на 90% складається з води, і недолік рідини для нього небезпечний.