Сухість у роті може бути одним із симптомів багатьох захворювань, наприклад цукрового діабету, ревматоїдного артриту, анемії, ряду патологій нервової системи, гіпертонічної хвороби, пухлини слинних залоз, ВІЛ і т.д. Поставити правильний діагноз може тільки фахівець, тому необхідно звернутися за медичною консультацією.
Сухість у роті також викликається деякими лікувальними процедурами, наприклад променевою терапією або хіміотерапією.
Причиною сухості в роті може бути пошкодження шийних (або головних) нервів в результаті травми або хірургічної операції. Також в роті часто пересихає при інфекційних хворобах, що протікають у важкій формі і викликають загальну інтоксикацію і зневоднення організму, наприклад, при грипі, пневмонії.
Сухість у роті може бути викликана курінням або жуванням тютюну, оскільки нікотин гнітюче діє на роботу слинних залоз. Вироблення слини може також знизитися через нервове перенапруження, стреси.
До сухості рота може також привести порушення носового дихання. В результаті людина змушена дихати через рот, що прискорює випаровування слини.
Сухість порожнини рота може бути наслідком вживання великої кількості солоної або маринованої їжі. Нарешті, в роті може бути сухо через прийом деяких лікарських препаратів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неприємний запах з роту: як швидко освіжити диханняВідчуття сухості в роті - характерна побічна дія антигістамінних препаратів ("Супрастин", "Тавегіл", "Цетрин", "Зиртека"), а також ліків, що розслаблюють гладку мускулатуру. Слід зауважити, що з віком кількість вироблюваної слини знижується. Тому літні люди часто скаржаться на сухість у роті.
Недостатнє вироблення слини не тільки викликає дискомфортні відчуття, але і підвищує ризик розвитку карієсу, а також різних запальних процесів в порожнині рота. Крім того, при підвищеній сухості рота незручно носити зубні протези (тим людям, які цього потребують). Тому в будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря. Він порекомендує розчини для полоскання рота, які можуть відновити природну вологість. У деяких випадках можуть допомогти препарати, що стимулюють слиновиділення. Щоб активувати вироблення слини, посмокчіть льодяник без цукру або пожуйте жувальну гумку.