Хвороби на нервовому грунті об'єднуються загальною назвою невралгія, яка поділяється на дві категорії. Перша - нервові хвороби, які виникають як супутні інших захворювань. Причиною можуть бути травми різного характеру, присутність спадкового чинника і інші причини. Ці захворювання лікуються під наглядом невропатолога. Друга - психічні захворювання, виражені різними фобіями, шизофренією та іншими більш важкими відхиленнями. Такими пацієнтами займаються психотерапевти.
Для визначення причин виникнення неврологічних захворювань медицина на сьогоднішній день пропонує різні методи діагностування: як томографія, електроенцилографія тощо. Звернення пацієнта до невропатолога може бути пов'язано з проблемами з пам'яттю, безсонням, болями в хребті і т.д.
Слід пам'ятати, що стан нервової системи багато в чому залежить від роботи всіх органів і систем життєзабезпечення пацієнта. При виникненні таких ознак, як порушення координації, тремор кінцівок, хронічна мігрень, біль у ділянці хребта, потрібно негайно звернутися до фахівця. Все це може бути передвісником таких захворювань, як:
- Радикуліт - викликаний запаленням нервових закінчень спинного мозку;
- Плескіт - загострене запалення нервових вузлів;
- Ганліоніт - підвищена чутливість нервових закінчень.
Сильні емоційні потрясіння, черепно-мозкові травми і хронічне безсоння теж можуть бути причиною виникнення невралгії. При таких симптомах хворий лікується або в стаціонарі (у важких випадках) або під наглядом невропатолога амбулаторно.
При серйозних порушеннях в роботі головного мозку може розвинутися епілепсія. Це захворювання небезпечно тим, що епілептичні припадки виникають непередбачено. Хворий падаючи, може заподіяти собі ще й фізичні каліцтва. На жаль, спосіб лікування епілепсії ще не знайдений. Хворому призначають препарати, що мають підтримуючі властивості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 ранніх ознак психічного розладуПри виявленні пухлини головного мозку хворий може впасти в нервовий розлад. При цьому спостерігається підвищена стомлюваність, хронічні головні болі, хворий часто занурюється в непритомний стан. Таких пацієнтів поміщають в стаціонар і за показаннями готують до нейрохірургічної операції.
Прогресивний параліч може бути викликаний ураженням мозку блідої спірохети (наслідки захворювання на сифіліс). У хворих в початковій стадії захворювання спостерігається загальне виснаження організму, некерована дратівливість, зниження працездатності. Якщо хворий не пройде курс лікування, то всі ці ознаки можу прогресувати і призвести до повного недоумства і маразму і в кінцевому результаті до смерті. Здоровий спосіб життя, вміння управляти своїми емоціями допоможуть людині уникнути різних неврології.