Досить часто ми навіть і не підозрюємо, що страждаємо від хронічного недосипання - а все тому, що не вміємо правильно тлумачити його симптоми. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Спіть більше
Зниження працездатності. Одним з основних симптомів нестачі сну є труднощі у виконанні робочих завдань - неважливо, фізичних або розумових. Якщо ти помічаєш, що робота починає здаватися все складнішою і займає більше часу, задумайся про те, чи достатньо часу ти виділяєш собі на сон і відпочинок.
Дефіцит уваги. При хронічному недосип людині стає все важче концентруватися на чомусь одному і належним чином виконувати навіть самі звичайні дії - її постійно тягне відволіктися на щось більш просте, або ж і зовсім відкласти справу на невизначений термін.
Порушення пам'яті. Людський мозок схожий на комп'ютер. Під час сну він "перезавантажується", стирає і записує різну інформацію, перетравлює побачене раніше. При нестачі сну всі ці процеси порушуються - в результаті ти стаєш забудькуватою і розсіяною.
Підвищена сприйнятливість до стресу. Крім пам'яті від недосипу також страждають нерви - адже їм відпочинок потрібен чи не в першу чергу. Саме тому дефіцит сну робить людину схильним до неврозів, істерик і зривів.
Часті застуди. Хронічна нестача сну послаблює імунну систему і опірність організму до простудних захворювань.
Збільшення ваги немов "з нізвідки". Недолік сну підвищує рівень кортизолу - гормону стресу. А він, у свою чергу, безпосередньо впливає на фігуру. Також недосип збиває режим харчування і часто призводить до нічних перекушувань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу