Інсультом називається різка зміна і блокування в кровопостачанні мозку. Тригером, який призводить до порушення, може бути бляшка атеросклерозу, тромб або спазм судини. Попередити інсульт можна. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
1. Кращий спосіб профілактики хвороби полягає в правильному способі життя. Повноцінна турбота про себе допоможе не тільки уникнути інсульту та інфаркту, але і буде ефективною профілактикою інших захворювань.
Зверніть увагу на екологію. Якщо ви живете у великому місті з великим промисловим комплексом, то ступінь забруднення навколишнього середовища обов’язково позначиться на вашому здоров’ї. Якщо вам дозволяє робота, засоби та транспортна ситуація, краще виїхати в інше місто або оселитися в передмісті. Але, природно, це далеко не завжди можливо. Так що доведеться активно знижувати вплив екології на організм. Підійдіть з особливою розбірливістю до продуктів харчування, уникайте жирного, гострого і солоного. Освойте методики зміцнення імунітету, проконсультуйтеся у лікаря, вчасно лікуйте всі недуги.
Частіше влаштовуйте прогулянки за містом або заведіть сад, в якому час від часу можна присвячувати себе помірній праці. Займіться спортом, відмінно підійде плавання.
Крім того, активний відпочинок відмінно допомагає в боротьбі з хронічною втомою. Адже він теж може виступити каталізатором інсульту. Не перестарайтеся, поєднуйте фізичні навантаження з повноцінним відпочинком. Обов’язково намагайтеся висипатися.
2. Вивчіть детально спадкові передумови. У бабусь і дідусів були проблеми з судинами, хтось постраждав від інсульту або інфаркту? Це перший знак, який вказує, що потрібно вкрай відповідально підійти до власного здоров’я.
3. На жаль, далеко не всі фізичні хвороби можна попередити прогулянками і вправами. Інсульт часто зустрічається у тих, хто схильний до постійних стресів і депресій. Звичайно, захищати себе від навколишнього світу не варто. Але звести невиправданий стрес до мінімуму буде дуже корисно.
Будьте більш розважливими і виваженими, дайте світу право на помилку. Не варто завжди вступати в конфлікти. Пам’ятайте, що компроміси корисні для здоров’я. Якщо ви бачите, що життєва ситуація вийшла з-під вашого контролю, не соромтеся звернутися за допомогою до лікаря-психолога. Фахівець підкаже вірний вихід і вселить у вас впевненість.
5. Не починайте курити. А якщо ви вже втягнулися, постарайтеся позбутися від звички. Заодно оцініть свої взаємини з алкоголем. Регулярне і надмірне вживання спиртного спричинює серйозне навантаження на кровоносну систему людини.
6. Слідкуйте за своєю вагою. В цілому, вага – це один з маркерів вашого здоров’я. Відхилення можуть бути як провісниками захворювань, так і їх наслідками. Іноді необхідна консультація ендокринолога, щоб знизити масу тіла.