В силу того як кров циркулює по мозку, через цю "слабинку" стінки судини випинаються. Як і у випадку з надмірно надутою повітряною кулею, така опуклість може привести до розриву, в результаті чого виникне крововилив в мозок.
Поки аневризма не розірветься, більшість людей живуть з нею, нічого не підозрюючи. За статистикою у 6-9% населення світу є аневризма головного мозку.
Багато аневризм розриваються. Навіть якщо МРТ або інше сканування мозку виявить невелику аневризму, але при цьому ні у кого в роду пацієнта нападів аневризми не було, нейрохірургічне лікування не призначають. Тільки профілактика!
Що відбувається при розривахРозрив - зовсім не означає крововилив. Все може статися протягом декількох секунд, але, як правило, частіше утворюється тромб.
У деяких пацієнтів кров сочилася протягом декількох днів або навіть тижнів. Але і така невелика кількість крові може нанести шкоди мозку, значно підвищивши внутрішньочерепний тиск. Крім того, при розриві деякі відділи і тканини головного мозку, що вимагають постійного кров'яного постачання, його не отримують.
Внутрішньочерепний тиск і відсутність достатньої кількості крові, викликані розривом аневризми, можуть швидко привести до втрати свідомості і смерті. 30-50% хворих помирають під час самого розриву.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість ознак хворого серця і судинПерші симптоми розриву аневризмиНайбільш поширеним симптомом є сильний головний біль, немов вас вдарило блискавкою. Біль може супроводжуватися спазмом м'язів шиї, поколюванням в обличчі і підвищеною чутливістю до світла.
Сам розрив аневризми люди порівнюють зі звуком пострілу.
Напади, відчуття слабкості в кінцівках, розмитість або двоїння в очах, а також сильна втома можуть бути супутніми симптомами.
Що робити при аневризмі?Як тільки відчули симптом, викликайте "швидку". Лікарі знизять тиск, викликаний розривом аневризми, і вам стане легше. Однак це не означає, що можна буде забути про недугу. Тепер ви перебуваєте в зоні ризику і без медичного спостереження вам не обійтися.