Всім, хто проводить багато часу за комп'ютером, знайоме відчуття печіння і дискомфорт в очах. Причина - монітор висушує сльози, а це веде до захворювання під назвою синдром сухих очей. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Спровокувати ССО можуть і деякі ліки
Частіше моргай Комп'ютер сам по собі очам не шкодить. Причини сухості в більш рідкісному миганні при роботі на комп'ютері - всього лише третину від звичайної частоти. По-друге, при розгляданні зображення на моніторі очі розкриваються ширше, ніж потрібно.
Офтальмологи рекомендують офісним працівникам встановити на моніторі спеціальну "нагадувалку", щоб частіше моргати. Це може бути напис або картинка, періодично спливає на екрані. Перервами під час роботи теж не потрібно нехтувати. При перших ознаках сухості очей рекомендується періодично закривати очі і робити кілька обертальних рухів.
Крім того, правильно постав монітор. Його центр повинен бути на 10-20 см нижче очей, а відстань від обличчя до екрану не менше 50 см.
Приміщення теж має бути в нормальному стані. Наприклад, батареї центрального опалення, що збирають пил - не останні вороги очей. Тому необхідно провітрювання, а також зволоження кімнат за допомогою хоча б акваріумів.
Стережись і тривалого носіння контактних лінз. Якщо хвороба вже почалася, до одужання рекомендується тимчасово відмовитися від них.
Спровокувати ССО можуть і деякі ліки - судинозвужувальні краплі, оральні контрацептиви, засоби, які знижують тиск, антиаритмічні препарати, антидепресанти, ліки для лікування виразкової хвороби, антигістамінні засоби (проти алергії).
Штучні сльози При синдромі сухого ока можна застосовувати так звані штучні сльози. Краще нехай їх пропише офтальмолог. При постійному використанні, ці краплі гарантують добре зволоження. Але зловживати ними не варто. Якщо сухість не проходить протягом тривалого часу, потрібно звернутися до терапевта, адже часто за "синдромом сухого ока" маскуються очні захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?