Науковці опублікували результати досліджень. Детальніше у "Країні Здоров'я"
Чому безпліддя так поширене?
Вчені відзначають, що практично в 10-15% випадків справжні причини безпліддя жінок залишаються невідомими. Саме тому вони вирішили докладніше вивчити зміни в структурі ДНК, які можуть призводити до втрати функціонування генів сімейства NLRP, що відповідають за аномальне розвиток плаценти. В ході такого розвитку відбувається втрата ембріона до стадії імплантації або появи дитини з вираженими патологіями.
Щоб підтвердити вплив інактивації генів NLRP2 і NLRP7 на репродуктивні здібності жінок, вчені вирішили спершу вивчити ці особливості на мишах. Однак миші в основному є носієм лише гена NLRP2. Незважаючи на це вчені припускають той факт, що цей ген діє аналогічно гену NLRP7, тому таке дослідження можливо провести.
Під час дослідження з'ясувалося, що генетично модифіковані миші виглядали нормально, незважаючи на блокування активності відповідного ДНК. Але через деякий час було встановлено, що самки просто не можуть завагітніти або ж вивести потомство з порушеннями в розвитку. При цьому провівши таку ж мутацію у самців ефективного результату не показав.