Найточніші тонометри - це ті, які вимірюють тиск на плечовій артерії. Тонометри, які надягають на зап'ястя, не рекомендується використовувати постійно. Вони не дуже точні.
Важливо мати правильну манжетку. Існують манжетки трьох розмірів: для дітей, для осіб помірної ваги і для пацієнтів з ожирінням. Манжети на плече для електронних тонометрів випускаються наступних розмірів: 15-22 см охоплення - маленькі для дітей, 22-32 см - середні і 32-42 см - великі. Застосування неправильної манжетки може спотворювати цифри артеріального тиску. Для самостійного використання краще підходить тонометр, оснащений фіксуючим металевим кільцем на манжеті. Манжета з таким кільцем дозволить правильно її надіти.
Виміряйте артеріальний тиск в положенні сидячи або лежачи. Якщо ви збираєтеся виміряти тиск в положенні сидячи, необхідно прийняти розслаблену позу і ні в якому разі не сидіти нога на ногу! Тому що це може привести до завищення цифр артеріального тиску. Рука, на якій ви вимірюєте тиск, повинна знаходитися на рівні серця. Якщо рука буде знаходитися нижче рівня серця, показники тиску можуть виявитися дещо завищеними.
Виміряйте тиск три рази поспіль з інтервалом в п'ять хвилин. Навіть лікар зазвичай вимірює тиск пацієнтові всього один раз. Але це невірно! Потрібно вимірювати тиск в стані спокою три рази. Перед тим як виміряти тиск, необхідно спочатку відпочити протягом п'яти хвилин. Тільки після цього вимірюйте тиск. Потім знову спокійно посидьте п'ять хвилин і ще раз виміряйте тиск. Перерва на п'ять хвилин - заключне вимірювання тиску.
Під час вимірювання тиску в приміщенні повинно бути тихо. Гучну музику слід вимкнути, яскраве світло - приглушити. Не слід розмовляти під час вимірювання тиску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Яблучний настій для лікування пієлонефриту