Час (НЕ) лікуєДля боротьби з проблемою слід дізнатися причину її виникнення.
1. Ячмінне запалення спровоковано бактеріальною інфекцією, інакше кажучи, в результаті попадання бруду. Жінки, до речі більше чоловіків схильні до даного недугу, так як частіше доторкаються до своїх очей під час створення макіяжу або «загострюючи» зір у разі короткозорості.
2. Створення ячменю може бути обумовлено спадковістю або слабким імунітетом. Ячмінь як би говорить, що імунна система порушена.
3. Першопричиною може стати демодекс (кліщ на віях), усілякі хронічні захворювання, наприклад, шлунково-кишкового тракту або
цукровий діабет.
З вищеперелічених причин зрозуміло, яку захист потрібно використовувати. Перш за все, потрібно використовувати тільки свою косметику, регулярно мити аплікатори і щіточки для макіяжу. Також потрібно постійно (бажано щодня) міняти рушники для обличчя.
Не чіпати ячмінь руками!Не можна намагатися видавити гній з місця запалення, так як це нерідко стає причиною поширення інфекції по кров'яним судинам і навіть може призвести до менінгіту або зараження крові (сепсису). А в цьому випадку не обійтися без лікування в клініці.
Ніколи не прикладайте тепло до місця ячменю. Нешкідливі на перший погляд теплові процедури здатні стати причиною серйозних наслідків. Також під виглядом ячменю може бути приховане інше, більш серйозне захворювання (або навіть кістозні утворення, пухлини).
З ячменем треба до лікаряЯкщо на повіці ви виявили ячмінь, краще сходити до фахівця. Хоча першу екстрену допомогу, якщо ви точно впевнені, що це ячмінь, можна надати собі самому.
- Не робіть макіяж і не проводьте косметичні процедури.
- Не проколюйте і не видавлюйте ячмінь.
- Закапайте спеціальні краплі для очей (0,3% ціпромед або левоміцетин)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Чому шкідливо їсти білий рис?