Вчені з Університету Дюка виявили новий спосіб виявляти хворобу Альцгеймера на ранній стадії. Дослідники стверджують, що маркером розвитку хвороби є специфічні зміни в стані сітківки очей.
Автори нового дослідження заявили про те, що діагностика хвороби Альцгеймера за станом очної сітківки дозволяє передбачити цю недугу задовго до зниження когнітивних функцій, що дає можливість запідозрити і виявити патологію. Зокрема, фахівці пропонують використовувати для цього оптичну когерентну томографію (OCTA), за допомогою якої медики вивчають кровообіг в капілярах задньої частини сітківки. Порушення в кровопостачанні сітківки може безпосередньо асоціюватися з розвитком хвороби Альцгеймера, стверджують вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від хвороби Альцгеймера частіше страждають жінкиВчені проводили експеримент за участю 133 здорових осіб, 39 пацієнтів з хворобою Альцгеймера, а також 37 осіб, у яких спостерігалися незначні когнітивні розлади. У всіх учасників за допомогою методики OCTA перевіряли стан сітківки. Цей спосіб, як виявилося, довлі дієвий.
"Пацієнти з хворобою Альцгеймера були виявлені по значному скороченню щільності кровоносних судин і кровопостачання", - зазначили автори проекту.
Дослідники вважають, що перевірка стану сітківки запропонованим ними методом, може сприяти виявленню й інших нейродегенеративних захворювань на ранній стадії, коли ще невловимі їх клінічні симптоми.