Холестерин - органічна жироподібна речовина, яка виробляється самим організмом (печінкою) а також надходить в нього з їжею (яйця, сир, молюски, жирне м'ясо). Розрізняють "хороший" холестерин (ліпопротеїни високої щільності, ЛПВЩ і "поганий" холестерин (ліпопротеїни низької щільності, ліпопротеїнів низької щільності). Для здоров'я небезпечно насамперед підвищення "поганого" холестерину, що робить людину схильню до атеросклерозу.
З точки зору науки підвищений холестерин в крові може бути пов'язаний з генетикою, а також з впливом неправильного харчування, вживання у великій кількості продуктів з високим вмістом трансжирів в сукупності з хворими звичками, курінням і відсутністю фізичних вправ. Крім того, на рівень холестерину можуть впливати такі чинники, як вік, хронічні хвороби, стать.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Овоч, який знижує рівень холестеринуЯк зрозуміти, що рівень холестерину в організмі підвищений? Медики відзначають, що високий рівень холестерину може не мати виражених симптомів. Серед ознак, які вказують на дуже високий рівень холестерину, виділяються наступні:
- біль у грудях;
- стенокардія;
- біль, що виникає при ходьбі.
Щоб дізнатися свій рівень холестерину, необхідно здати аналіз крові. Найефективнішим способом контролю холестерину в організмі є раціон і здорові звички. Ось що, зокрема, рекомендують вчені.
Вживати мінімум два рази на тиждень в їжу рибу, багату омега-3, таку як сардини, оселедець, скумбрія, форель. Її споживання допомагає зменшувати запалення, захищає від хронічних захворювань серця.
Намагатися зменшувати кількість цукру в своєму раціоні і обмежувати споживання продуктів, насичених жирами і трансжирами.
Кожен день їсти фрукти і овочі щодня. Їх вітаміни і мінерали допомагають організму боротися з поглинанням поганого холестерину.
Їсти клітковину - не менше 30 грамів в день. Продукти з клітковиною зменшують всмоктування холестерину в кров.
Не перевтомлюватися. Стрес здатний викликати підвищення рівня "поганого" холестерину.
Підтримувати активність. Хоча б на рівні 20-30 хвилин в день.