Коли проявляються характерні симптоми застуди і ніс виявляється закладеним і розпухлим, рука мимоволі тягнеться за спреєм, який допоможе полегшити дихання. Німецькі фахівці радять не робити помилок, які нерідко спостерігаються при використанні цього засобу.
Наприклад, помилкою є зрошення носа спреєм відразу після його вилучення з упаковки. Правильно зробити спочатку кілька натискань в повітря - це дозволяє домогтися рівномірного розпилення кошти по слизовій оболонці носа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікуємо нежить: народні рецептиТакож має значення, під яким кутом по відношенню до носа тримають спрей. Щоб не створювати неприємного відчуття в горлі, флакон з препаратом необхідно тримати під кутом 45 градусів до ніздрі.
Ще одна помилка - не очищати насадку спрею перед використанням, якщо до цього засіб вже впорскується в ніс.
"Якщо через деякий час знову вирішили скористатися спреєм, його обприскувач слід спочатку ретельно промити гарячою водою", - порадили фахівці.
Крім того, вони рекомендують дотримуватися обережності, використовуючи спреї в сім'ях. Експерти наполягають на чіткому розподілі: у кожного члена сім'ї повинен бути свій, індивідуальний спрей для носа, вважають вони.
Медики наголосили, що використовувати спреї для носа бажано не більше п'яти днів, в іншому випадку виникає високий ризик звикання до них.