З апендицитом пов'язані небезпечні для життя наслідки, тому важливо звертати увагу на попереджувальні ознаки, - зокрема, це біль в правому боці, підвищення температури, нудота і блювота.
Ознаки апендициту
Апендицит є одним з найпоширеніших гострих захворювань кишечника в Німеччині. Він розвивається в зв'язку із запаленням апендикса - червоподібного відростка сліпої кишки, довго час вважався марним. Насправді апендикс дуже важливий для стану імунної системи: відросток сліпої кишки містить корисні бактерії, які формують мікрофлору кишечника.
За словами головного лікаря загальної, судинної і вісцеральної хірургії в лікарні Св. Вінценца в Кельні Томаса Вільгельма, апендицит важливо правильно діагностувати і лікувати. При відсутності терапії можуть виникати небезпечні для життя наслідки. Так, одним з типових ускладнень нелікованого апендициту є розлитої гнійний перитоніт, запалення очеревини. При виникненні гострого апендициту затримка необхідного лікування на 48 годин чревата летальним результатом.
Лікар радить звернути увагу на наступні попереджуючі про апендицит ознаки.
Раптовий, сильний біль в животі в ділянці вище пупка. Потім біль переходить в праву нижню частину живота. Нудота. Лихоманка. Блювота. Втрата апетиту.
"Якщо ви підозрюєте апендицит, слід звернутися безпосередньо до лікаря. При гострому запаленні червоподібний відросток повинен бути вилучений як можна швидше. В іншому випадку ризик прориву апендикса значно зростає", - попередив Томас Вільгельм.