У всьому світі COVID-19 був пов'язаний зі значними збоями в тестуванні на серцево-судинні захворювання. Дві статті в Journal of the American College of Cardiology показали, як пандемія побічно вплинула на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями і їх лікування.
Пандемія та серцево-судинні хвороби
В одному з досліджень вчені прагнули визначити повну величину скорочення процедур діагностики серцевих захворювань в 2020 році і то, як це може вплинути на довгострокові наслідки серцево-судинних захворювань.
Дані були надані з 909 стаціонарних і амбулаторних центрів, що виконують діагностичний процедури в 108 країнах. За даними вчених, обсяг процедур знизився на 42% з березня 2019 року по березень 2020 року і на 64% з березня 2019 року по квітень 2020 року.
Дослідники також класифікували країни за чотирма економічним рівнями (низький, нижче середнього, вище середнього і високий) і виявили, що знаходження в країні з низьким / нижче середнього рівнем доходу було пов'язано з додатковим 22% скороченням кардіологічних процедур.
"Ці результати викликають серйозні побоювання з приводу довгострокових несприятливих наслідків для здоров'я серцево-судинної системи, викликаних зниженням діагностики", - розповідає Ендрю Дж. Ейнштейн, доктор медичних наук, провідний автор дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу