Симптоми цукрового діабету можуть бути дуже заплутаними.
Цукровий діабет
1. Симптом «брудної» шиї. Якщо ви помітили темну горизонтальну лінію на шиї, де шкіра згинається, або є дивні плями, зверніться до лікаря. Це — темний кератоз, який характерний для цукрового діабету, що розвивається. Його також називають симптомом «брудної» шиї. Темніша шкіра з коричневим відтінком також може з’явитися на ліктях, колінах або ступнях.
2. Часті інфекції. Цукровий діабет знижує ефективність імунної системи. У результаті пацієнт стикається з частими інфекціями, що важко піддаються лікуванню. У жінок найчастіше виникають рецидивні інтимні інфекції та інфекції сечовивідних шляхів.
3. Порушення зору. Одним із тяжких ускладнень діабету є діабетична ретинопатія, яка може призвести навіть до втрати зору. Високий рівень цукру в крові може спричинити проблеми з зором, набряки, труднощі з концентрацією уваги на одній точці або порушення гостроти зору.
4. Різка зміна ваги. Швидка втрата ваги зазвичай відбувається при розвитку діабету 1 типу і викликана недоліком інсуліну. Клітини організму втрачають глюкозу, з якої вони черпають енергію і, як наслідок, починають тягтися до запасів у жировій тканині і навіть у м’язах.
У разі діабету II типу ефект прямо протилежний. Пацієнти дуже часто скаржаться на швидкий набір ваги та утруднене схуднення.
5. Свербіж шкіри. Високий рівень цукру в крові ушкоджує нервові волокна по всьому тілу. Це може проявлятися зменшенням відчуття поверхневого болю та сверблячкою шкіри. Симптоми можуть з’являтися по всьому тілу, але найчастіше виникають на руках та ногах.
6. Кислий запах з рота. Кисле дихання, або кетоацидоз, — ще один маловідомий симптом цукрового діабету. Ацидоз виникає внаслідок розщеплення жирових відкладень для одержання енергії. В результаті цього процесу у печінці утворюються кислі кетонові тіла, які порушують життєво важливі функції.
У діабетиків процес розщеплення жирів відбувається дуже швидко. Кетоацидоз (діабетичний ацидоз) найчастіше вражає при діабеті 1 типу та є небезпечним для життя станом.