Діарея перешкоджає нормальному функціонуванню, але у більшості пацієнтів вона спричинена вірусною інфекцією та проходить мимовільно через кілька днів.
Діарея вночі
Хронічна діарея, що триває понад 30 днів, призводить до зневоднення та виснаження організму, що особливо небезпечно для людей з ослабленим імунітетом. Про що може свідчити виникнення діареї у певний час доби щодня?
Нічний пронос може свідчити про серйозні захворювання, такі як рак шлунково-кишкового тракту, але не тільки. Такий симптом з’являється і під час метаболічних, ендокринних захворювань. Буває, що вона з’являється внаслідок приймання деяких лікарських препаратів або хімієтерапії.
Діарея у конкретний час може бути викликана стресом. У цьому разі вона короткочасна, з’являється при сильних емоціях і зникає мимовільно.
Нічна діарея також може бути викликана деякими алергіями, наприклад, нестерпністю лактози. Такі «епізоди» можуть тривати кілька днів, після чого на деякий час стихають. Діарею, спричинену алергією, важко відрізнити від гострої діареї. Тому якщо симптоми виникають регулярно, варто переглянути харчові звички. У деяких випадках діарея ввечері чи вночі може виникнути, наприклад, через вживання алкоголю або певних продуктів наприкінці дня.
Особливо тривожними недугами є наявність слизу, крові або неперетравленої їжі в калі, різка втрата ваги, сильний біль у животі, лихоманка, субфебрилітет, слабкість.
У разі появи таких симптомів слід звернутися до сімейного лікаря, який направить до гастроентеролога. Тільки після детальних досліджень можна визначити причину частої діареї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою