Метеоризм, що посилився, може сигналізувати про проблеми з кишечником та іншими органами.
Метеоризм та онкологія
Метеоризм, що є процесом газоутворення та виділення газів, зазвичай буває обумовлений факторами, які не становлять серйозної загрози для здоров'я.
Часто метеоризм не є ознакою хвороби, а пов'язаний із похибками у харчуванні – вживанням великої кількості капусти, бобових, пива, молочних продуктів (при непереносимості лактози).
Також поява цієї «делікатної проблеми» у багатьох випадках обумовлюється тим, що в організм потрапляє багато повітря, наприклад, таке відбувається, коли людина розмовляє під час їжі або вживає їжу на ходу, подолує жувальну гумку, дихає ротом через закладений нос.
Метеоризм може посилюватися в літньому віці, оскільки в процесі старіння організму його тканини (включаючи кишечник) стають менш пружними та слабкішими. У шлунково-кишковому тракті з цієї причини повільніше здійснюється перистальтика, що сприяє затримці харчових мас та виробленню газів.
У жінок газоутворення стає більш інтенсивним у певні періоди менструального циклу, під час вагітності або настання менопаузи.
Крім того, метеоризм може бути одним із симптомів хвороб кишківника та інших органів. Такий стан може свідчити про гострі кишкові інфекції, неінфекційні запальні захворювання.
Експерт звернула увагу на те, що однією з кишкових патологій, що супроводжується активним виділенням газів, є СІБР (синдром надмірного бактеріального зростання). У цьому випадку тонку кишку починають заселяти бактерії, що мешкають у товстій кишці. Подібна зміна у кишечнику шкодить травленню, попередила лікарка.
Якщо вас часто турбує здуття живота та підвищена газоутворення, потрібно звернутися до терапевта чи гастроентеролога для огляду та необхідних досліджень. Метеоризм може вказувати і на онкологічні процеси в організмі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен