Причиною безсоння можуть бути порушення у роботі організму чи захворювання.
Боротьба з безсонням
Безсоння може мати десятки причин, однак у 90 відсотках випадків – це стресові ситуації та порушення способу життя.
Проблеми зі сном можуть виникати в обставинах, коли людина дотримується так званого вільного режиму, тобто засинає та прокидається не одразу, а як доведеться. Крім того, безсоння та труднощі із засинанням часто виникають при малорухливому способі життя, тривалому перебуванні в квартирі без прогулянок на вулиці (особливо якщо більшість такого домашнього існування зводиться до сидіння за комп'ютером).
Негативно впливає на сон звичка до глибокої ночі сидіти у смартфоні, оскільки це супроводжується великим інформаційним навантаженням. Крім того, яскраве біло-блакитне світло заважає засинанню.
При проблемах з нічним сном необхідно коригувати спосіб життя – звести до мінімуму кофеїн або відмовитися від нього; одночасно укладатися в ліжко вечорами і одночасно вставати вранці, частіше бувати на свіжому повітрі; підтримувати достатній рівень фізнавантажень; не користуватися гаджетами в пізній вечірній годинник.
Якщо протягом місяця ви дотримуєтеся гігієни сну, але відновити його не виходить, то тоді варто звернутися до фахівця та пошукати причини. Можливо, вони полягають у захворюваннях, порушеннях.
Безсоння можуть провокувати гіпертонія, цукровий діабет, психічні захворювання або патології, пов'язані з гормональними порушеннями, наприклад, депресія або хвороби щитоподібної залози. Крім того, на її появу впливають дефіцити деяких вітамінів та мікроелементів (у тому числі вітаміни групи В, вітамін D, залізо, йод).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен