Після пандемії коронавірусу ми значно більше знаємо про антисептики, аніж до неї. Але в кожного виду є свої правила використання.
антисептик
1. Якщо потрібно обробити рану, насамперед думаєш про йод. І тут на нас чатує перша помилка. Не варто лити йод прямо на рану, інакше хімічного опіку не уникнути. Потрібно акуратно обробити краї рани та 2-3 см шкіри навколо неї. Якщо купуєте йод у вигляді олівця, купуйте по екземпляру для кожного члена сім'ї, оскільки він призначений для індивідуального користування.
2. Зеленка більше підходить для обробки ран у маленьких дітей, оскільки має менший дратівливий ефект. Але її так само як і йод не можна лити прямо на рану, щоб уникнути опіку.
3. Перекис водню одностайно визнається лікарями як найкращий антисептичний засіб. Він безбарвний, не обпалює рану, не подразнює шкіру та годиться для промивання ран. Щоправда, існує думка, що рани, оброблені перекисом гояться повільніше.
4. Розчин хлоргексидину хороший тим, що не має кольору та запаху. Але важливою особливістю цього препарату є те, що він діє лише у момент нанесення на рану. Це означає, що розчином потрібно змочити бинт і прикладати до рани кілька хвилин на день.
5. Фукорцин може зрівнятися із зеленкою не лише ефективністю, а й стійкістю забарвлення. Малинового, до речі. Щоправда існує й у безбарвному вигляді у формі рідини Кастеллані. Головне не обмазуватися препаратом у великих кількостях, інакше фенол, що міститься в ньому, може завдати шкоди здоров'ю.
6. Ну і найпростіший засіб - горілка або спиртова настоянка. Застосовувати, якщо ніяких інших засобів немає. Буде дуже боляче та малоефективно. І все ж таки краще, ніж нічого. Головне не лити спирт прямо на рану з метою промивання. Це закінчиться дуже погано – швидше за все опіком.
А за першої ж можливості найкраще буде звернутися до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою