Мозолі – явище досить болісне. Наступати на них дуже неприємно, і навіть легкий дотик викликає біль, особливо коли пухир лопається і оголює ніжну рожеву шкірку, ще не захищену шарами ороговілих клітин.
Перше, з чого ви повинні почати – це вимити ноги. Як відомо, на цій ділянці тіла скупчується найбільше забруднень і мікробів. Потім знайдіть стерильну голку або ножиці (їх можна добре вимити, прокип’ятити або використовувати голку від тільки що розкритого шприцу). Обережно зробіть прокол, промокніть серветкою рідину і накладіть на ранку бактерицидний пластир, який ви будете міняти щодня до тих пір, поки пухир не потріскається і не відшарується сам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як скоро вилікувати циститНе забувайте щодня стежити за гігієною. Особливо вона важлива при глибоких мозолях – коли всередині пухиря ви бачите не прозору, а кров’янисту рідину. Це означає, що шкіра відшарувалася до самих нижніх шарів, в яких лежать кровоносні судини. Занести інфекцію в кров дуже легко, тим більше ці ушкодження гояться набагато довше, ніж звичайні, так що будьте дуже уважні.
Після цих нескладних заходів від вас вже нічого не залежить – подальший процес загоєння буде відбуватися самостійно. Щоб це сталося швидше, відмовтеся від носіння незручного і тісного взуття.
Якщо мозоль великий за площею або розташовується в тому місці, де він, незважаючи ні на що, травмується при ходьбі (наприклад, на середині підошви), потрібно використовувати зовнішні засоби, що прискорюють регенерацію.
Серед них можна порекомендувати особливу пов’язку з лікувальним просоченням – Воскопран з метилурацилом. Вона являє собою особливий «дихаючий» матеріал, просочений препаратом, який підсилює процес відновлення тканин. При накладанні цієї пов’язки мозоль заживає набагато швидше. Вона накладається на потрібну зону, фіксується бинтом або пластиром і змінюється 2 рази на день.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як зняти судоми в ногах.