Медикаментозна терапія, яка полягає в застосуванні лікування за допомогою антидепресантів, нейролептиків, вітамінів, амінокислот і так далі. Таке лікування в обов'язковому порядку має бути виправдане важкими психічними порушеннями, оскільки застосування подібних препаратів може ускладнюватися побічними ефектами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад проти осінньої депресіїПсихотерапія складається з цілого ряду різноманітних методик: екзистенціальна психотерапія, когнітивно-біхевіоральна терапія, психодинамічна психотерапія, трансові і гіпнотичні терапії і так далі. Найчастіше призначається комплекс методів, оскільки застосування тільки одного виду психотерапії малоефективне і невиправдане.
Фізіотерапія призначається в основному як супутнє лікування і складається з таких методик як: кольоротерапія, лікувальний сон, світлотерапія, музикотерапія, мезодіенцефальна модуляція і так далі. Ці методи також застосовують для лікування депресивних станів у дітей та підлітків, оскільки вони найменш травматичні для психіки, і не мають побічних ефектів.
Шокова терапія - це метод лікування депресії за допомогою ЕСТ або електро-судомної терапії. Як правило, таке лікування вживають для лікування тяжкого перебігу депресії і застосовують виключно в стаціонарних умовах. Дана методика широко застосовувалася кілька десятиліть тому і була практично єдиним способом лікування затяжних депресій, обтяжених суїцидальними нахилами. Сьогодні медики сперечаються про доцільність застосування методу шокової терапії, тому призначають її у вкрай рідкісних випадках.
Нагадуємо. раніше ми писали про те
як побороти хронічну втому.