Коли мова заходить про вплив алкоголю на внутрішні органи, в першу чергу згадують про його токсичну дію на печінку. Статистика говорить, зокрема, про те, що у людей, що зловживають спиртними напоями, виникнення цирозу печінки спостерігається в сім разів частіше, ніж у непитущих.
Печінку недарма називають головною хімічною лабораторією нашого організму. За добу вона пропускає близько 720 літрів крові. Весь цикл алкогольних хімічних перетворень здійснюється за участю клітинних ферментів печінки. Але продукти розпаду алкоголю, що утворюються при його окисленні, втручаються в тонко збалансовані процеси обміну, що протікають в гепатоцитах, і порушують їх, зокрема грубо спотворюється жировий обмін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ранні ознаки цукрового діабетуЗ допомогою спеціальних методів дослідження вдалося встановити, що навіть одноразовий прийом значної дози спиртного веде до серйозних змін функції печінкових клітин. Правда, в здоровому організмі завдяки його високим компенсаторним можливостям ці порушення швидко усуваються. Але якщо людина випиває систематично, патологічні зміни набувають стійкий характер.
Відомо, що печінка грає важливу роль в регуляції згортання і антизсідальної систем крові. У алкоголіків порушення рівноваги цих систем виражається по-різному: в одних легко виникають кровотечі, в інших — тромби, що призводить до закупорки кровоносних судин. Дослідження останніх років дозволяють простежити прямий зв’язок між невеликими, але систематичними випивками і ураженням печінки. Численні дані свідчать: жирова дистрофія печінки розвивається в середньому через 5-10 років зловживання алкоголем, цироз — через 15-20 років.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
чому вживати суші корисно.