Якщо дивитися на сон з фізіологічної точки зору, то ставлення до нього у всі часи було різне. Але одне незаперечно – довголіття немислимо без міцного, відновлюючого сили і розум сну. Японські медики провели тривалий експеримент ( аж 12 років!). У результаті з’ясувалося, що ті, хто сплять сім годин на добу, живуть довше, ніж всі інші – хто спить вісім-дев’ять або шість годин. Виявилося, що жінкам треба спати трохи більше, ніж чоловікам, а в зимовий час ми повинні проводити уві сні трохи більше часу, ніж влітку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які є наслідки недосипанняГоловне пам’ятати про те, що спати більше, ніж потрібно, майже так само шкідливо, як і не досипати. Ідеальне число для сну 7-8 годин.
Правила сну: - Треба виключити прийом їжі безпосередньо перед сном. За дві години до нього можна з’їсти щось легке. Наприклад, овочі, фрукти, кисломолочні продукти.
- Лягати бажано не пізніше 22-23 годин. Для нормального нічного сну цілком достатньо 5-6 годин. Найкорисніший час – з 23.00 до п’ятої години ранку. У будь-якому випадку сон обов’язково повинен захоплювати час від двох ночі до чотирьох годин ранку. В цей час сон найсильніший, потрібно постаратися поспати в цей час хоча б одну годину. Вдень спати не варто, і особливо небажано – перед заходом сонця. Тривалість сну залежить від тієї їжі, яку ви з’їли за день: чим її менше, тим менше потрібно сну. Довгожителі сплять не більше 4-6 годин.
- Спати рекомендується головою на північ (або на схід). Вимога правильної орієнтації тіла в просторі пов’язана з необхідністю узгодження електромагнітних полів. Напрямку руху хвиль земної кори і людини повинні збігатися. Використовуючи цей метод, академік Гельмгольц навіть лікував людей.
- Спати треба на твердій рівній поверхні. Особливо тим, хто переніс травму хребта, і хворим радикулітом. На м’яких перинах тіло прогинається, «тоне», а це викликає порушення кровопостачання спинного мозку і різних органів. Вони виявляються затиснутими. Це призводить до затискання нервових закінчень.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
від чого врятує валеріана.