1. Без медичного обстеження неможливо сказати точно, спить людина чи ні. Люди дуже часто засинають на кілька секунд, не помічаючи цього, хоча їх очі залишаються відкритими.
2. Якщо ви засинаєте негайно або через п'ять хвилин після того, як лягли, то у вас недолік сну. Правильним часом, за який треба заснути, є проміжок від десяти до п'ятнадцяти хвилин. Це не тільки показник втоми, достатньої, щоб міцно спати вночі, але і того, що днем вас не долає сон.
3. В швидкій фазі сни нелогічні і незрозумілі, у повільній, навпаки, сни являють собою роздуми з деякою часткою вигадки. Такі сни схожі на спогади, як ніби ви щось забули.
4. Протягом швидкої фази сну руху очей збігаються з рухами в снах. Це доводить той факт, що місцями мозок спостерігає за сном з боку, як ніби переглядаючи фільм.
5. Нез'ясовно, але факт. Якщо посвітити яскравим світлом на ділянку позаду коліна, то ритм сну разом з біологічним годинником людини зіб'ються.
6. Неспання протягом сімнадцяти годин послаблює увагу і продуктивність. Ефект від 0.05% алкоголю в крові.
7. Сон в приміщенні, де шумно чи є якісь сторонні звуки, послаблює імунні властивості людини, навіть у тому випадку, якщо вона не прокидається. Надзвичайно небезпечні відволікаючі звуки в перший і останні дві години сну. Вони можуть спровокувати повне розлад режиму та природних годинника людини.
8. Світла від електронних годин достатньо, щоб вимкнути режим сну в мозку, навіть, якщо при цьому ви продовжуєте спати.
9. Спати потрібно в прохолодному місці, температура тіла і сон пов'язані між собою. Влітку, коли жарко, ми спимо мало і неспокійно. Кровопостачання мозку краще функціонує при температурі від 18 до 27 градусів. З віком проміжок температур змінюється до 23-25 градусів. Саме тому люди похилого віку найчастіше страждають розладами сну.
10. Деякі люди які хроплять, відчувають розлад сну, яке носить назву apnorea. Людина з цією недугою близько 330 разів за ніч перестає дихати. При цьому зростає ризик, пов'язаний з хворобами серця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи шкідливі для організму 3D технології