Існує кілька способів передачі спецефекту. Анагліфічний метод за допомогою двох проекторів з синіми і червоними світлофільтрами проектує ліву і праву частини зображення. Просто так дивитися фільми, з використанням даного методу, практично неможливо. Саме тому при вході в кінотеатр глядачам видають окуляри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комплекс ефективних вправ для очейПоляризаційний спосіб передачі ефекту - найбільш поширений метод - чергує кадри для очей людини поперемінно, подаючи в мозок людини разсинхронизовану інформацію, яку також допомагають зібрати по шматочках спеціальні окуляри. Тим не менш, обробити такий потік даних мозку все одно проблематично. Він не справляється, а як результат - у людини з'являється ряд супутніх проблем - сухість в очах, головні болі і втома. В деяких і зовсім - інсульт.
Якщо вірити статистиці, всього 33% глядачів не відчувають жодних проблем при перегляді фільмів в 3D, ще у 30% самопочуття під час перегляду такого відео відчутно погіршується, а 10% і зовсім відчувають вкрай негативні відчуття.
Викликати негативну реакцію 3D може і у тих, хто страждає від ряду захворювань, таких як, косоокість, остеохондроз, розлади психіки та ін. Дивитися об'ємне відео при наявності одного з цих захворювань медиками категорично не рекомендується.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як покращити зір при короткозорості.