При хронічному гастриті хворобливі відчуття мають низьку інтенсивність. Але це не означає, що не потрібно звертати на них увагу і відмовлятися від лікування.
Різкий біль - це ознака гострого захворювання шлунка, до якого часто приєднується коліт, панкреатит, холецистит, виразкова хвороба дванадцятипалої кишки і т.д. Також це може стати симптомом апендициту, при якому можна займатися самолікуванням. У цьому випадку потрібна негайна госпіталізація і хірургічне видалення запаленого апендикса.
При виникненні болю після прийому їжі рекомендується переглянути звичний раціон харчування і виключити можливе джерело роздратування стінок шлунка. Для стимуляції перистальтики доцільно вживати всередину відвари гірких трав (лепеха, полин, конюшина, золототисячник): на 2 склянки окропу 1 столова ложка трави. Застосовувати в якості чаю протягом 1-3 днів.
Ефективні оцтові примочки на область шлунка. Для цього необхідно приготувати розчин (в рівних пропорціях з водою), змочити в ньому тканину і зробити компрес.
При болях у шлунку можна застосовувати народні засоби, які ефективно знижують неприємні відчуття:- Настоянка звіробою (4 столові ложки настояти на 500 мл горілки протягом декількох днів) - приймати по 25 крапель тричі на день;
- Огірковий сік - приймати по 3 столові ложки 2 рази на день;
- Настій таволги (1-2 чайні ложки квіток залити склянкою окропу і настояти протягом 2-3 годин) - приймати по 1/3 склянки 3 рази на день;
- Листя подорожника (попередньо промити в проточній воді) - жувати при настанні болю;
- Настій ромашки (1 столова ложка на склянку окропу) - приймати по ¼ склянки 3-4 рази на день;
- Чорний перець горошком - проковтнути 3 горошини і запити половиною склянки теплої води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як покращити травленняЯкщо болі не проходять через кілька днів, то необхідно звернутися за допомогою до медичного закладу. Це обумовлено тим, що хворобливі відчуття в області шлунка можуть бути початковою стадією серйозного захворювання, яке вимагає обов'язкового обстеження і постійного спостереження за змінами в організмі.