1. Місця, уражені цим захворюванням, необхідно регулярно змащувати спиртовим розчином прополісу (20-30%). Причому це ж засіб можна використовувати і як профілактичний. Замість прополісу можна змочувати грибок сумішшю морквяного соку і оцтової есенції (1: 1). Наносьте тонким шаром.
2. Візьміть скибочку сирої картоплі і масажуйте уражені місця 1-2 хвилини щодня. Вже через тиждень ви помітите поліпшення, але курс лікування потрібно продовжувати 30 днів.
3. При стійких запущених грибкових ураженнях дуже ефектна суміш з соку часнику і 90% спирту (1: 1). Вона надає антисептичну дію, навіть коли грибок виявляється нечутливим до медикаментозним засобам. До речі, непогано борються з грибком і компреси з одного часнику.
4. Відмінно допомагають в боротьбі з грибком такі лікарські рослини, як чистотіл і мучниця. Залийте 50 г чистотілу 1,5 літрами окропу. Коли вода злегка охолоне, влийте в неї 50 мл перекису водню (3%). Розпарювати ноги в цій ванні.
5. Листя мучниці можна використовувати для лікування нігтів, уражених грибком. Розріжте уздовж свіжий лист, прикладіть м'якоттю до хворого нігтя, зафіксуйте бинтом. Вранці лист змінити. Лікування буде ще ефективніше, якщо приймати настій чистотілу по столовій ложці 3-4 рази на день. Щоб приготувати його, залийте чайну ложку трави склянкою окропу і настоюйте годину в термосі.
6. Дубова кора - відмінний засіб для лікування шкірних захворювань, у тому числі і грибка. Заваріть 5 столових ложок дубової кори в літрі води. Як тільки вода закипить, вимкніть вогонь і хвилин через 15 вилийте відвар в таз. Помістіть в нього ноги, поки рідина не стане холодною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грибок на нігтях: як вилікувати його за допомогою оцту7. Крім ванн для ніг використовуйте різні противірусні настої з лікарських рослин, таких як ромашка, календула, сосна, малина, калина. Наприклад, приготуйте 20 г розтертих плодів калини і залийте їх склянкою окропу. Через 4 години настоювання - напій готовий. Приймайте по 120-150 г до 4 разів на день. Таку ж дію надає чай наступного збору - череда, фіалка триколірна, водяника (по 8-10 г). Заваріть трави у склянці окропу, настоюйте тридцять хвилин. Приймайте 3-4 рази на день по 2 столові ложки.