Лікування мігрені засобами народної медицини складається з двох складових - в запобіганні нападу і терапії мігрені. Метою лікування є запобігання повернення головного болю.
Коли починається напад, можна прийняти відвар з листя або молодих стебел малини з коренем верби. У складі цих рослин є ацетилсаліцилова кислота, вона придушує біль і зменшує згортання крові. Ефект можна підсилити, якщо взяти настій у поєднанні з міцним чорним чаєм.
Більш ефективним препаратом є настій ріжків. Для його приготування наполягають половину чайної ложечки ріжків на склянку окропу. Приймати потрібно по столовій ложці чотири рази на день. Категорично забороняється приймати цей відвар в період вагітності, при атеросклерозі або гіпертонії. Ніколи не приймайте споринью більше семи днів поспіль.
Також для зняття головного болю можна використовувати засоби для зовнішнього застосування. Перцеву м'яту і мелісу втирають за вухом, в лоб, в скроні, а при болях, які викликані шийними хребцями - в потилицю. У віскі і лоб можна також втирати кминне олію, оскільки воно має протисудомну дію.
Також можна робити відволікаючі компреси. Покладіть на потилицю теплий компрес, а на ступні зробіть холодний. Або приготуйте прохолодну ванну для ніг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мігрень: як уникнути неприємного болюЗапобігти наступний напад болю або, принаймні, знизити ймовірність його виникнення можна за допомогою нескладної дієти. Необхідно уникати вживання міцної кави або чаю, алкоголю, їсти поменше м'яса, сиру та шоколаду.
Їжте більше свіжих овочів, крім помідорів, і пийте достатньо рідини, так як нестача води в організмі часто провокує чергову хвилю мігрені. Фахівці рекомендують приймати вітаміни групи В.