П'явки - ровесниці динозаврів. Вже кілька тисячоліть тому люди помітили їх цілющі можливості і стали застосовувати в лікуванні. Так виникла гірудотерапія. Навіть на гробницях фараонів є зображення процедури лікування п'явками. Згадується про них в Біблії і Корані ...
Сеанс гірудотерапії
Ставлять п'явки на область того органу, на який хочуть впливати: на область серця, печінки, уздовж уражених судин і так далі.
Відбувається лікування наступним чином. Після обстеження хворого лікар підбирає кількість п'явок, область і точки постановки. П'явки прекрасно самі орієнтуються і пристосовуються до кожному організму. У одного тривалість сеансу може займати десять хвилин, в іншого - кілька годин, все залежить від гостроти процесу і тяжкості захворювання. Якщо кров містить віруси, мікроби або токсичні продукти обміну, п'явки починають "випльовувати" з себе рідину з вмістом цих шкідливих продуктів. Концентрація токсинів в крові після сеансу гірудотерапії зменшується в десятки разів. Це можна порівняти з процедурою гемодіалізу або штучної нирки.
Вікових обмежень для гірудотерапії немає. Алергії на п'явок теж не буває. Правда, зустрічається підвищена реакція - коли місце укусу свербить або червоніє. Але це означає, що вплив своєчасний, лікування йде інтенсивно, і в організмі вирішуються дуже серйозні проблеми.
При гірудотерапії небезпека зараження відсутня, оскільки в лікувальній практиці п'явка використовується одноразово: після сеансу її утилізують в розчині хлораміну. Така жорстока, "негуманна" міра по відношенню до природного цілительки робиться саме у зв'язку з боязню переносу від одного пацієнта до іншого збудників ВІЛ, вірусних гепатитів та інших інфекцій.
Медицина ХIХ століття
Сьогодні лікування п'явками, оздоровлення і омолоджування за допомогою п'явок переживає справжній бум. Таке віяння часу - природні методи підтримки краси та здоров'я викликають все більший інтерес і довіру.
До того ж, не варто випускати з уваги важливий факт: гірудотерапія лікує не конкретне захворювання, а цілком людину, відновлюючи в ній гомеостаз - баланс життєдіяльності всіх систем, рівновага організму. Такий підхід взагалі відрізняє будь-яку старовинну лікувальну методику від сучасної вузькоспеціалізованої медицини. При впливі на абсолютно конкретний орган неминуче відбувається загальне оздоровлення - причому і тіла, і психіки. Це визначає широкі перспективи подібних методів, у тому числі і гірудотерапії.
Зрозуміло, не можна сказати, що традиційна медицина вичерпала себе. Але можна з упевненістю зазначити, що ХХI століття буде століттям альтернативних видів медицини, і гірудотерапія займають серед них гідне місце.