А за 2 дні до торжества всім, навіть абсолютно здоровим людям, слід пити ферментативні препарати, які підготують ШКТ організму до удару. У день Х перед святковою вечерею, яким би напруженим не був робочий день, голодувати не можна, навпаки - треба щось з'їсти, притому не бутерброд, а суп-пюре, а ще краще випити картопляного відвару. Ці речі обволікають стінки шлунка і рятують його від алкогольного та харчового удару.
Запам'ятайте головне правило: алкоголь, солодкі газовані напої і фреші у великій кількості на голодний шлунок пити не можна, інакше чекайте загострення гастриту і "веселої" ночі з таблетками. Знайдіть на святковому столі ананасовий фреш (в якому є фермент бромелайн), поліпшує травлення, полегшує переварювання білкової їжі, і випийте після їжі не більше 0,5 склянки. Він же, випитий натщесерце або в більшій кількості, вб'є слизову оболонку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очистити організм за 1 день: 5 простих кроків Але всі ці поради не допоможуть, якщо ви як і раніше маєте намір з'їсти щось розміром із слона. Краще покладіть на тарілку всього по чуть-чуть. Зазвичай всі святкові страви (навіть маленькі канапки) дуже ситні, тому калорійність щоденного раціону тільки за рахунок вечері з ними збільшиться в 3-4 рази і складе 3000-4000 кілокалорій.
Такий раціон підходить для людей, що працюють в несприятливих умовах. Тому сідати на диван чи танцювати меделенние танці після рясної трапези не можна. Краще "відпрацювати" з'їдене більш активними навантаженнями. Пити багато теж не слід: по-перше, алкоголь калорійний, по-друге, викликає бажання наїстися досхочу, а по-третє, сильно б'є по серцево-судинній системі. І обов'язково після свята влаштуйте собі два розвантажувальні дні на кефірі та клітковині.