Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Старіння залежить від біологічного ритму: висновки вчених

11:30, 22 Січ 2016 · Категорія: Народна медицина, Секрети довголіття · Переглядів 2609 · 

Після довгих новорічних свят багато хто з нас перетворився на "сов". Пішла вже друга робочий тиждень, а змусити себе лягати раніше досі вдається насилу. На цьому тлі бальзамом на душу лягає новина, яку поширили деякі ЗМІ: корейські вчені встановили, що «сови» часто виглядають краще і молодше "жайворонків".


Жайворонки та сови

Жайворонки та сови



Після вивчення першоджерела - підсумків корейського дослідження - вчений розвів руками: немає ніяких підтверджених даних на користь більшої свіжості та молодості "сов". По всій видимості, це помилкова або надмірно "творче" трактування наукової статті. Насправді фахівці з Сеула намагалися визначити, до яких хвороб і інших порушень здоров'я схильні представники того чи іншого хронотипу. На основі цього та інших досліджень професор Москальов пояснив, що відбувається в нашому організмі в залежності від режиму сну.

- Відомо, що на період з 12:00 ночі до 5 ранку припадає пік вироблення мелатоніну - гормону, який регулює роботу ендокринної системи, імунітету, обмін речовин та інші найважливіші процеси. Нерідко мелатонін називають "гормоном молодості", оскільки деякі дослідження показали, що його додатковий прийом гальмує старіння і омолоджує організм (поки, щоправда, це офіційно підтверджено на тваринах).

- Також під час нічного сну виробляється гормон росту, у нього пік припадає на час з 11 вечора до 2:00 ночі, - продовжує вчений. - Цей гормон допомагає клітинам ділитися, відбувається регенерація тканин, і, що особливо важливо, йде зростання м'язової тканини.

Що відбувається, якщо в такий час людина не спить? За загальним правилом (про виключення див. нижче) організм недоотримує важливих гормонів, відбуваються збої в різних системах. У підсумку, як показали дослідження, люди, які пропускають сон в зазначені години, мають підвищену схильність до наступних хвороб і порушень:

- Ожиріння,

- Діабет,

- М'язова слабкість через втрату м'язової маси.

Останнє є найбільш характерною ознакою старіння, відзначають фахівці. Через слабкі м'язи швидше "летять" суглоби, які не підтримуються якісним м'язовим корсетом, підвищується ризик остеопорозу. Словом, старість і дряхлість наближаються швидше.

- Крім того, є дані, що серед людей - "сов" частіше поширені депресії, дратівливість, тривожність, часта зміна настрою, - додає Олексій Москальов. - У той час як у жайворонків частіше спостерігається оптимістичний настрій.

Однак ... не варто засмучуватися раніше часу, якщо ви вважаєте себе "совою". Виявляється, саме по собі поділ на хронотіпамі, з одного боку, досить складне, а з іншого - досить умовне. І багато в чому пов'язано з генетикою. Тому ми зв'язалися з ще одним авторитетним експертом.

- У людини є внутрішні (молекулярні) годинник, який працює на рівні генів, - пояснює лікар-генетик біомедичного холдингу "Атлас" Ірина Жегуліна. - Певною мірою їхня робота, безумовно, пов'язана з навколишнім освітленістю і темрявою, що впливають на активність вироблення мелатоніну. Однак є і більш глибинні механізми, внутрішній "хронометр", який працює незалежно від обстановки. Це було підтверджено, зокрема, знаменитим експериментом німецького фізіолога Юргена Ашоффа.

У 1962 році вчений поставив досвід: поселив своїх синів у підземний бункер, куди не проникало ні світло, ні звуки. Випробовувані жили, орієнтуючись виключно на свої внутрішні потреби: лягали спати, вставали, включали і вимикали світло, коли хотілося. Весь цей час велося ретельне спостереження за циклами сну-неспання, температурою тіла і іншими показниками. Експеримент показав, що у людини існує внутрішній, вроджений циркадний ритм (від латинського сirca dies - близько доби). Цей ритм регулює час сну і підйому в будь-якій обстановці. Причому, внутрішній "хронометр" відстає від реального часу приблизно на годину.

- Якщо людина лягає спати в 10 - 11:00 вечора і встає в 6 - 7 ранку або лягає в 12 - 1:00 ночі і встає в 9 - 10 ранку, то все це вважається різними варіантами норми, і поділ на "сов" і "жайворонків" в даному випадку буде умовним, суто побутовим, - продовжує Ірина Жегуліна. У таких випадках у людей, як правило, стандартні варіанти генів, задіяних у циркадном механізмі. А це означає, що організм у стані зміщувати режим в ту чи іншу сторону - "сови" або "жайворонка" - і продовжувати комфортно жити. Зазвичай для цього потрібно виробити звичку: якийсь час (для всіх по-різному) змушувати себе лягати раніше / пізніше і вставати у відповідний час. З часом це перестане заподіювати незручності.

Однак у деяких людей - за різними оцінками таких від 5 до 15% - зустрічаються зміни в генах (мутації або поліморфізми), при яких внутрішній, циркадний ритм зміщується. Може розвиватися як синдром затримки фази сну (СЗФС) - коли засинання і пробудження стійко зміщено на більш пізній час, так і синдром передчасного періоду сну (СППС) з дуже раннім відходом до сну і підйомом.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
5 народних рецептів для лікування варикозу
9:30
Чотири хвороби бояться кукурудзяної мамалиги
23:30
4 хвороби, які лікує мікс меду з горіхами
7:30
Напій, котрий знижує рівень холестерину і захищає від інфекцій
22:30
Приправа, яка лікує цілу купу хвороб
8:30
5 народних методів проти лупи
10:30
Народні методи, які допоможуть вам сильно не пітніти
19:30
Що дає людині споживання кульбаби
8:30
Рецепти народної медицини проти болю в суглобах
8:30
4 рецепти народної медицини з хвойними деревами
14:45
Нетрадиційні методи боротьби з кашлем та застудою
8:30
Як приготувати насіння льону для найбільшої користі
21:30
Застосування ефірних олій під час інгаляцій
0:20
Трав'яний чай, котрий підвищить рівень гемоглобіну
21:30
7 правил японської водної терапії
15:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі вирішує оцет
7:30
Топ-5 натуральних чаїв від кашлю та болю в горлі
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
11:17
Мікродозинг сушеного їжовика гребінчастого: потенційні ризики та користь
8:30
Народний рецепт від кашлю та нежитю, котрий лікує за добу
21:30
Лікарські рослини, які покращують пам'ять
22:30
5 плюсів для здоров'я, які дарує алое вера
12:30
Користь для здоров'я, яку приносить чай з полину
1:20
Лимон з содою допоможуть проти раку
0:20
Три рецепти народної медицини від кашлю
6:30
Корисні властивості олії волоського горіха
19:30
Вчені знайшли понад 28 тисяч лікарських рослин
23:30
9 народних засобів для вашої аптечки
10:30
5 корисних ефектів від вживання ріпи
23:30
8 хвороб, котрі здатні подолати хатні рослини
21:30
Топ-5 корисних властивостей алое
8:30
Чим небезпечна інгаляція над каструлею
7:30
4 народні методи, як позбутися герпесу
21:30
Нетрадиційні методи лікування застуди
13:30
Народна медицина для зміцнення імунітету
17:30
Топ-5 продуктів, які можуть замінити антибіотики
9:30
Кімнатні рослини мають позитивний вплив на здоров'я
19:30
Переваги від використання маточного молочка
12:30
Як впоратися з постійним позіханням
19:30
Народні методи застосування подорожника
Здоров'я в соцмережах: