Визначте норму вашого сну. Для цього ляжте спати не дуже пізно і прокиньтеся самостійно - без будильника. Запишіть кількість годин сну. Повторіть етап кілька разів, всі результати записуйте. Найбільш схожі результати будуть вашою нормою повноцінного сну. Якщо необхідно, підкоректуйте період засинання, враховуючи свою норму сну. Наприклад, вам треба прокинутися в 7, а ви прокидаєтеся в 8. Тоді лягаєте на годину раніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 небезпечних наслідків недосипання Організуйте ритуал підготовки до сну. Привчіть себе робити перед сном одні і ті ж дії. Наприклад, готуйте одяг на завтра, приймайте душ, випивайте склянку молока або чаю, чистіть зуби, читайте книгу перед сном і лягайте спати.
Не лягайте спати надто втомленою. Налаштуйте організм на сон. Якщо ви ляжете без підготовки, то, швидше за все, не зможете довго заснути або прокинетеся розбитою.
Відмовтеся від інтернету і телевізора. За годину до сну вимкніть інтернет, телевізор, відкладіть подалі телефон - все, що може перешкоджати вашому спокійному сну. Незабаром ви помітите, що перед сном у вас з'являються нові цікаві ідеї, а вранці ви прокидаєтеся більш свіжою і відпочилою.
Слідкуйте за харчуванням. Їжте за 2-3 години до сну. Не наїдайтеся перед сном, інакше організм буде зайнятий травленням, але ніяк не відпочинком. Не захоплюйтеся напоями, інакше доведеться вставати вночі.