У повсякденному житті ми мало замислюємося про те, як вести себе в екстремальних ситуаціях. Пожежа, повінь, землетрус - здається, що все це буває тільки у випусках новин, але ніколи не трапиться з нами. Саме через цю непідготовленості екстремальні ситуації часом мають трагічні наслідки. Як же потрібно діяти, щоб навіть в серйозній ситуації обійтися найменшими втратами?
"При пожежі дзвоніть: 101" - це знають навіть діти. Але що робити після цього дзвінка?
1. Виявивши вогнище загоряння або почувши сигнал пожежної сирени, важливо діяти чітко і осмислено: на те, щоб зібрати речі і залишити небезпечну зону, як правило, є не більш 5-10 хвилин.
2. Чіткий план "пожежних" дій допоможе не розгубитися і збереже масу часу, нервів, а іноді і життя. План цей індивідуальний для кожної окремої сім'ї, і краще, якщо ви заздалегідь продумає його. Так само як те, в якій черговості ви зберете дітей, людей похилого віку членів сім'ї, тварин, які речі і документи візьмете з собою і т.д.
3. Якщо вогонь поруч, і часу на роздуми немає, важливо якомога швидше відійти від нього, не думаючи про майно. Якщо ж є час зібратися, постарайтеся без паніки зібрати в сумку все, що зможе стати в нагоді в найближчим часом.
Беріть документи, гроші, мобільний телефон із зарядним пристроєм, ноутбук з важливою інформацією. Якщо регулярно користуєтеся яким-небудь ліками, не забудьте взяти їх запас на 2-3 дня.
Дітям знадобиться одна зміна сезонного одягу, жарознижуюче. Для немовлят - запас памперсів, вода і суміш, дезінфікуючий засіб і ковдра.
4. Ідеально, якщо "на всякий пожежний випадок" у вас зібрана сумка, де вже є комплект необхідних речей. Тоді вам не доведеться витрачати дорогоцінні хвилини на те, щоб згадати, де що лежить.
5. Виходячи з дому, намочіть простирадло, заверніться в нього самі і загорніть дітей. Мокра тканина зіграє роль фільтра і дозволить пройти через задимлену ділянку.
6. Якщо ви живете на верхніх поверхах, і займання сталося під вами, виходити з дому не можна. У такій ситуації велика ймовірність задихнутися в задимленому під'їзді.
У цьому випадку потрібно якомога щільніше закрити щілини вхідних дверей, щоб через них не проникав дим, ні в якому разі не відкривати вікна і дочекатися прибуття пожежних.