Наш організм потребує регулярного повноцінного відпочинку. Недолік сну досить швидко призводить до проблем зі здоров'ям, знижує працездатність, серйозно впливає на відносини з навколишнім світом.
Вчені неодноразово досліджували, що відбувається з організмом, позбавленим сну.
Після першої доби настає втома, починають давати збої пам'ять і концентрація уваги.
Після закінчення трьох діб в організмі змінюється гормональний фон і порушуються зв'язки між клітинами мозку. Помітно погіршуються мова, зір, координація в просторі. Може початися нудота.
На п'яту добу починається руйнування клітин. Людина стає дратівливою, з'являються галюцинації та марення.
На восьму добу сповільнюється мова, починається тремтіння в руках і ногах, втрачається пам'ять.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як привчити себе вчасно лягати спатиНезважаючи на таку гостру потребу організму в сні, існують методи в разі необхідності продовжити активний період без шкоди для здоров'я і загального стану.
Трапляється, що під час робочого процесу ви відчуваєте сонливість, і немає ніякої можливості трохи подрімати.
Влаштуйте змагання з колегами. Мало хто знає, що диспут не тільки змушує нервувати, але і різко підвищує тиск, сприяє викиду в кров адреналіну і покращує роботу мозку.
Розітріть двома руками обличчя, помасажуйте пальцями за вухами, на скронях і в куточках носа. Це поліпшить приплив крові і підбадьорить вас.
Запасіться насінням. Якщо ваша діяльність дозволяє лузати насіння, сидячи за робочим столом, то відволікання від сонливості вам гарантовано. Головне - не відволікатися від самої роботи.
Якщо має бути довга поїздка за кермом, то варто подбати, щоб втома не привела до аварії.
Візьміть з собою попутника. Розмова з ним буде відволікати вас від сну, а в разі якщо ви зійдеться очі занадто надовго, він зможе витягти вас з дрімоти.
Електронні сигналізатори. Завдяки сучасним технологіям були створені спеціальні датчики, що реагують на засинання людини. Так, наприклад, одне з таких пристроїв надаватися на вухо і починає пищати, якщо людина опустила голову вниз.
Не варто боротися зі сном за допомогою великої кількості кави. Це, навпаки, збільшить сонливість. Якщо ви відчуваєте, що засинаєте на ходу, краще зупинитися на узбіччі і подрімати хоча б 15 хвилин.
Деякі види їжі можуть рятувати від сонливості. В першу чергу до них відносяться гострі спеції - гірчиця, хрін і гострий перець. Їжа з такими приправами не дасть вам заснути. Якщо гостре протипоказано, спробуйте зефір, шоколад або карамелізована арахіс.
Але не варто без причини експериментувати з витривалістю організму. Надмірне неспання зношує організм і призводить до передчасного старіння внутрішніх органів.