Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як уникнути загострення сезонної алергії

12:30, 19 Кві 2016 · Категорія: Народна медицина · Переглядів 1727 · 

Поліноз приносить безліч проблем і страждань.


Сезонна алергія

Сезонна алергія



Чужі серед своїх
Не секрет, що величезну роль в захисті нашого організму відіграє імунна система. Саме вона розпізнає все, що проникає в організм, розділяючи "надходження" на "свої" і "чужі". Так ось, виявивши "чужаків", система починає реагувати - виробляє антитіла, які повинні знищити "чужих". Але все не так просто. Дуже важливо, що імунна система на довгі роки зберігає відомості про "чужинців", з якими вона зіткнулася. При наступних зустрічах з ними антитіла починають утворюватися значно швидше, і наш організм поступово звикає до "інородців".

Всьому виною гени?
На думку медиків, схильність до полінозу передається у спадок - або від одного з батьків, або відразу від обох. Так чи можна запобігти розвитку алергії або звести до мінімуму її симптоми? Виявляється, спосіб є! Можна скористатися спеціальним геномним дослідженням і визначити причину імунних порушень, в тому числі полінозу та інших алергічних проявів. Йдеться про новий розділ генетики - геноміку, яка вивчає вплив факторів зовнішнього середовища на роботу наших генів і міжгенних взаємодій. Дослідження показують, що в недугу винні не самі гени, а фактори, що впливають на них.

Найголовніший - спосіб життя, який ми ведемо і який, на жаль, передається від батьків. Тільки генна регуляція, а саме індивідуальний підбір вітамінних комплексів і антиоксидантів, а також корекція способу життя допоможуть звести прояви проблеми до мінімуму або позбутися від неї.

Не сподівайтеся, що хвороба пройде сама. Обов'язково зверніться до лікаря-алерголога, який допоможе знайти причини алергії за допомогою шкірного тестування або аналізу крові і призначить лікування. Один з найефективніших методів - введення вакцини, приготовленої з пилку рослин, що викликали недугу. Такий курс потрібно проводити в кілька етапів і не в сезон цвітіння "небезпечних" рослин.

Ох вже цей пилок!
А тепер про календар цвітіння винуватців полінозу - вітрозапилюваних рослин. Їх пилок дуже малий і легкий, а свої алергічні властивості вона набуває завдяки білку і з'єднанням, що знаходиться в ній, і містить азот. Особливо небезпечними для алергіків періодами, коли пилок удосталь накопичується в повітрі, вважаються весняний, коли цвітуть дерева, літній, коли цвітуть лугові трави, і осінній, коли відбувається цвітіння бур'янів. З огляду на, що шкідливий пилок може наздогнати не тільки на відкритому повітрі, але і в приміщенні, необхідно бути обережним і не забувати про профілактику.

Перш за все в період появи пилку потрібно уникати поїздок за місто, спати з закритими вікнами, повертаючись додому, обов'язково міняти одяг і приймати душ не рідше двох разів на день. Дуже важливо також щодня проводити вологе прибирання в квартирі і використовувати очищувачі повітря або кондиціонери з фільтрами. І ще одна порада. Щоб звести до мінімуму страждання під час сезонної алергії, по можливості намагайтеся поміняти кліматичну зону на сприятливу (де діє інший календар запилення рослин). Загалом, відпустку краще планувати заздалегідь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Простуда чи алергія: як відрізнити симптоми

Небезпечні перехрестя
Зміна клімату та інші згадані профілактичні заходи - необхідні складові перемоги над підступною алергією, але не достатні. Щоб успішно боротися з симптомами полінозу, важливе і правильне меню. Адже алергени, заховані в пилку, можуть вступити в перехресні реакції з їжею і напоями, а це, як ви розумієте, здоров'я не додає. Тому візьміть до уваги декілька корисних рекомендацій. Навесні і на початку літа, коли цвітуть дерева, слід утриматися від вживання кісточкових плодів - яблук, груш або слив, а також деяких овочів, наприклад моркви, селери або молодої картоплі, так як вони мають загальну структуру з пилком дерев і можуть посилити прояв алергічних реакцій.

Якщо винуватцями алергії є береза, вільха або ліщина, з раціону слід виключити березовий сік, абрикоси, персики, вишню і черешню, маслини і оливки, а ще горіхи, зелень і спеції. Якщо ж небезпека виходить від складноцвітих трав, таких як полин і амброзія, виключіть з раціону насіння соняшнику та соняшникову олію, а крім того, продукти, до складу яких вони входять (халва, майонез, гірчиця). Приберіть з меню також баштанні, цикорій, зелень і спеції. У тих же випадках, коли є алергія на пилок злакових лугових трав, краще забути про пиво і квас, кукурудзі, соєвих продуктах, бобових, щавлі.

Постарайтеся на час відмовитися і від злакових (в першу чергу мова йде про кашах і борошняних виробах), а також від яєць, риби і морепродуктів. Крім того, необхідно їсти якомога менше солоних страв і бути обережніше з медом - адже в ньому міститься до 10-15% пилку, яка може викликати загострення полінозу в будь-який час року.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
5 народних рецептів для лікування варикозу
9:30
Чотири хвороби бояться кукурудзяної мамалиги
23:30
4 хвороби, які лікує мікс меду з горіхами
7:30
Напій, котрий знижує рівень холестерину і захищає від інфекцій
22:30
Приправа, яка лікує цілу купу хвороб
8:30
5 народних методів проти лупи
10:30
Народні методи, які допоможуть вам сильно не пітніти
19:30
Що дає людині споживання кульбаби
8:30
Рецепти народної медицини проти болю в суглобах
8:30
4 рецепти народної медицини з хвойними деревами
14:45
Нетрадиційні методи боротьби з кашлем та застудою
8:30
Як приготувати насіння льону для найбільшої користі
21:30
Застосування ефірних олій під час інгаляцій
0:20
Трав'яний чай, котрий підвищить рівень гемоглобіну
21:30
7 правил японської водної терапії
15:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі вирішує оцет
7:30
Топ-5 натуральних чаїв від кашлю та болю в горлі
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
11:17
Мікродозинг сушеного їжовика гребінчастого: потенційні ризики та користь
8:30
Народний рецепт від кашлю та нежитю, котрий лікує за добу
21:30
Лікарські рослини, які покращують пам'ять
22:30
5 плюсів для здоров'я, які дарує алое вера
12:30
Користь для здоров'я, яку приносить чай з полину
1:20
Лимон з содою допоможуть проти раку
0:20
Три рецепти народної медицини від кашлю
6:30
Корисні властивості олії волоського горіха
19:30
Вчені знайшли понад 28 тисяч лікарських рослин
23:30
9 народних засобів для вашої аптечки
10:30
5 корисних ефектів від вживання ріпи
23:30
8 хвороб, котрі здатні подолати хатні рослини
21:30
Топ-5 корисних властивостей алое
8:30
Чим небезпечна інгаляція над каструлею
7:30
4 народні методи, як позбутися герпесу
21:30
Нетрадиційні методи лікування застуди
13:30
Народна медицина для зміцнення імунітету
17:30
Топ-5 продуктів, які можуть замінити антибіотики
9:30
Кімнатні рослини мають позитивний вплив на здоров'я
19:30
Переваги від використання маточного молочка
12:30
Як впоратися з постійним позіханням
19:30
Народні методи застосування подорожника
Здоров'я в соцмережах: