Найпростіший спосіб, як можна визначити потенційний алерген, - це досвідчений шлях. Якщо ви побачили почервоніння на шкірі, з'явився свербіж та інші прояви алергічної реакції, проаналізуйте, що ви їли в останні 12 годин. Те ж саме відноситься і до засобів побутової хімії. Після чого починайте харчуватися і прибирати в будинку по-новому. Приберіть всі потенційні алергени, потім по одному починайте їх вводити заново. Щоразу вичікуйте дня три. Якщо реакція не з'явилася, значить, причина роздратування не в цьому продукті або засобі. Так, поступово, ви зможете визначити, на що у вас непереносимість.
Можна спробувати виявити алерген шляхом спостереження за порою року. Якщо у вас з'являється сльозотеча, подразнення в носі, свербіння в період весняного цвітіння, значить, на вас погано впливає пилок рослин або дерев, що розпускаються.
Більш точний спосіб - аналіз крові. Вам необхідно здати зразок з вени. Як правило, чекати результату доводиться близько тижня. Зате точність буде 100%. Єдиний мінус такого методу в тому, що різних алергенів, які можна перевірити таким шляхом, більше 200. А значить, перед тим як здавати аналіз, найкраще постаратися окреслити коло тих, на які у вас може проявитися така реакція.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як уникнути загострення сезонної алергіїЩе один варіант, як можна з'ясувати причину появи свербежу, висипу і роздратування, - це зробити алергопробу. Проводять її так: під шкіру шприцом вводять потенційний інактивований алерген. Якщо через 10-15 хвилин на місці уколу з'явиться пухир або почервоніння, то цей алерген буде визнаний для вас чинним.
У деяких випадках використовують метод провокаційних проб. В цьому випадку впливати будуть саме на той орган, який страждає від роздратування. Наприклад, якщо вас мучить алергічний кон'юнктивіт, то вам в очі крапнуть той алерген, який імовірно може викликати у вас роздратування. Зазвичай такий спосіб дуже хороший для діагностики дратівливих речовин, що викликають астму.