Метеозалежністю страждає зараз чи не кожен другий. Як тільки дощ - голова розколюється, що б ти не робила. А постійно ковтати таблетки - не варіант. Давай розберемося, що ж варто зробити, щоб зняти головний біль.
Розтяжка
Частий головний біль - це біль напруги через застій крові в області комірцевої зони. М'язи затікають і "кам'яніють". Розімни шию, піднімаючи і опускаючи голову, роблячи повороти і кругові рухи. У кінцевій точці кожного руху потрібно зробити потягується рух шиєю і зафіксувати шию і голову в такому положенні секунд на 10.
Метеозалежність страждає зараз чи не кожен другий. Як тільки дощ - голова розколюється, що б ти не робила. А постійно ковтати таблетки - не варіант. Давай розберемося, що ж варто зробити, щоб зняти головний біль.
Масаж
Масаж відновлює кровопостачання і дозволяє організму розслабитися. Науково доведено, масаж хоча б 2-3 рази на тиждень знижує ймовірність виникнення нападів головного болю. Плавними круговими рухами, просуваючись від потилиці до чола, потрібно зробити масаж голови і розслабитися. Біо-точка, що відповідає за нормалізацію тиску, знаходиться під потиличним бугром.
Поменше кави
Кофеїн звужує кровоносні судини навколо мозку, що викликає головний біль. Більш, ніж 3 чашки меленої або 5 розчинної спричинять проблеми. Якщо ти часто мучишся головними болями, спробуй зменшити кількість або зовсім перейди на напої без кофеїну. До слова, гіркий шоколад теж є провокатором головного болю.
Тепло - холод
Пульсуючий біль допомагає вгамувати лід або мокрий рушник, прикладений до скронь. Саме там проходять важливі артерії, які постачають кров'ю кору головного мозку. Невелике зниження температури дозволяє швидко заглушити головний біль. Але якщо гнітючим болем віддає в потилицю - то слід покласти щось тепле на задню поверхню шиї - це створить відтік крові і знизить тиск.
Не їж всухом'ятку
Зневоднення тканин, що оточують мозок призводить до подразнення нервів і болю. При нестачі рідини в організмі густішає кров, що ще більше посилює реакцію на погоду. Пий 1,5-2 літра води щодня. Тверду їжу, якої ти перекушуєш на ходу, обов'язково запивай водою.
Їж горіхи, боби і імбир
В зелених овочах, помідорах, горіхах, бобах, вівсянці міститься корисний мікроелемент магній. Він регулює приплив крові до мозку і рівень цукру в крові. Разом з вітаміном В6 упорядковує вегетативну нервову систему і знижує метеочутливість. А в имбире є капсаїцин, який блокує ефект деяких речовин, що викликають запалення кровоносних судин і мігрень. Також капсіацін міститься в зернах гірчиці і перці чилі.
Створи атмосферу
Дуже часто ми не можемо впоратися з головним болем без ліків просто тому, що не вміємо розслаблятися. Послухай приємну музику, бажано без слів, щоб не концентруватися на змісті пісні і не починати наспівувати, вчися йогівської контролю дихання. Потрібно дихати животом, збиваючи ритм дихання, - це допоможе зняти стрес. І найголовніше - спробуй хоча б на час очистити голову від всіх сторонніх думок!