Глибокий сон - обов'язкова умова для того, щоб відчувати себе бадьоро, а також бачити задоволене відображення в дзеркалі. Які 4 фактора заважають знайти глибокий сон - читай в нашому матеріалі.
Часто люди скаржаться на те, що не можуть глибоко заснути: вони крутяться, дрімають, реагують на найменший шурхіт. Звичайно, така ситуація позначиться на почутті бадьорості сутра, а також позначиться на стані шкіри. Лікарі впевнені, найчастіше, у поверхневого сну є ряд цілком коректованих факторів.
Алкоголь
Часто після бажання розслабитися ввечері настає неможливість заснути вдень. Так, все питання з дозі алкоголю: якщо ти випила келих вина або 50 мл коньяку, то ти заснеш, як немовля. Якщо ж доза перевищена, чи ти вибрала щось міцніше, тоді спокійного сну не бачити. Особливо, якщо разом з алкоголем на столі була жирна їжа. Тому або не пий вечорами, або ж контролюй дозу випитого.
Гаджети
Звичка погортати перед сном новинну стрічку, улюблений форум або соціальні мережі, обов'язково приведуть до того, що ти не зможеш нормально спати. Лікарі кажуть, якщо звичка всипати з гаджетами вкоренитися, це загрожує хронічними проблемами зі сном. Тому сидіти за комп'ютером, смартфоном або планшетом можна максимум за годину до сну. Після цього організму потрібен спокій, щоб налаштуватися на відпочинок.
Якщо ти не можеш всипати в тиші, поміняй гаджети на телевізор. Теж не дуже здорово, але не так критично, як планшет в руках.
Голод
Не можна лягати спати, коли хочеться їсти. По-перше, це стрес для організму, так як у нього немає ресурсів для підтримки життєдіяльності, а по-друге, почуття голоду зіпсує тобі сон, а на ранок ти встанеш з ліжка млява і не відпочила.
Завжди вечеряй за 1,5-2 години до сну. Цього часу вистачає, щоб їжа переварити, і в той же час, у організму був нічний запас енергії. Адже, якщо ти думаєш, що під час сну твоє тіло не витрачає калорії - ти помиляєшся. Витрачає, при тому активно.
Емоційний підйом
Якщо ти емоційно збудилася перед тим, як йти спати, про міцний сон можна забути. Так, емоційне збудження, змушує організм виробляти гормони, які не порівнянні зі сном. Тому не читай сильно бурхливих книг, і не дивись надмірно захоплюючі фільми, які змушують тебе включатися в процес емоційно. Краще для гармонійного сну вибирати розважальні шоу, серіали або ненав'язливе кіно. Що стосується книг, ідеальний варіант перед сном - класика.