При застуді потрібно пити чай з малиноюОдним із визнаних ефективних засобів лікування застуди є рясне пиття. Чай з малиною містить безліч вітамінів, як і напій з медом чи лимоном, але чітких доказів, які б свідчили про користь цього напою для лікування - немає. Можна лише стверджувати, що малина у великих кількостях має деякий жарознижуючий ефект.
Гірчична ванна для ніг позбавляє симптомів грипуНа жаль, цей метод має цілком протилежний вплив на організм людини - після гарячих ванночок ми витягуємо ноги на холод, і організм отримує ще один удар після теплового.
При кашлі потрібно ставити гарячі банки/b]
Що цікаво, аналогічний вплив на організм мають кілька хвилин активних фізичних вправ. А от якщо у вас серйозні захворювання типу ГРВІ чи бронхіту, забудьте про банки чи спорт і вигрівайтеся під ковдрою. Окрім того, банки неодноразово ставали причиною опіків.
[b]Пар гарячої картоплі позбавить від нежитіПри гаймориті такий метод лікування лише погіршує стан слизової оболонки носа та горла, викликаючи набряк. Та й узагалі, пар обпікає слизову, адже регулювати температуру ви не маєте змоги. Краще придати інгалятор.
Часник захищає від грипуЄ певні патобіохімічні передумови до того, що фітонциди, що містяться в часнику, насправді можуть оберігати нас від деяких вірусів, що викликають ГРВІ, але їх дія – короткотривала. Крім того, часник має подразливу дію, тому при вживанні його у великих кількостях він може викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом .
Лід лікує удари і синціЯкщо ви й не позбудетеся больових симптомів і синців, то хоча б зменшите набряк тканин і зупините крововиливи.
Розчин солі та соди лікує хворе горлоСіль і сода дійсно служать антисептиками. Вони, звичайно, слабкіші сучасних засобів і менш приємні на смак, але можуть забезпечити знезаражуючий ефект, зменшивши число бактерій, які мешкають на слизовій оболонці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективні народні рецепти проти сухого кашлюДо подряпин і ран потрібно прикладати подорожникВ дитинстві, чесно кажучи, ми й землею могли лікуватися, якби це лиш вберегло нас від запотиличників мами. Окрім того в юному віці рани швидше затягувалися і подорожник цьому не сприяв, вся справа у швидкій регенерації клітин. У дорослому ж віці про такий метод краще забути - мікроби точно не дозволять ранам затягнутися.
Опік потрібно мазати масломЗабудьте про цю пораду! Опік потрібно потримати під струменем прохолодної води, а потім обробити антисептиком без спирту. Спирт і масло лише збільшують площу уражених тканин.
Розтирання спиртом і оцтом допомагають збити температуруДіючі речовини цих рідин всмоктуються через шкіру і можуть нашкодити, особливо маленьким дітям. Краще вже розтирати водою або робити з її допомогою компреси.