Печія - досить частий супутник людей, які страждають від підвищеної кислотності шлункового соку. Вона виникає в той момент, коли сік викидається вгору через клапан шлунка в стравохід і гортань. Досить давно людство помітило, що питна сода полегшує стан при різкій печії. Дійсно, сода може нейтралізувати соляну кислоту шлункового соку, але це не обходиться без наслідків для здоров'я. В результаті цієї реакції утворюється вуглекислий газ, дратівливий залози шлунка і змушує їх виробляти ще більше соляної кислоти.
Так що в підсумку у людини з підвищеною кислотністю через харчової соди цей показник ще більше зростає. Ефективно боротися з печією рекомендується за допомогою різних лікарських препаратів, що продаються в кожній аптеці - антацидів. Велику увагу варто приділити дієті, так як при печії є сенс скоротити вживання бульйонів на м'ясі та рибі, маринадів, копченостей, грибів, квасолі, гороху (ці продукти довго перетравлюються), а також солодощів і борошняних виробів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Печія: причини та профілактика Харчуватися рекомендується невеликими порціями 5-6 разів на день. У цьому випадку надлишок шлункового соку, що виділяється при підвищеній кислотності майже постійно, буде йти на перетравлення їжі. Харчова сода може допомогти тільки тимчасово і при серйозному загостренні печії, що не дає нормально існувати. Якщо антацидів поруч немає - можна прийняти соду, але не робіть з цього звичку.