Зоб може передаватись спадково або ж виникнути через проблеми розвитку організму. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Протирайте шию корою дуба
Лікування зобу повинен проводити лікар, який визначить і характер основного захворювання. Для попередження ендемічного зобу рекомендується включати в харчування більше продуктів, що містять йод: морську рибу, морські водорості (особливо ламінарію - морську капусту).
З метою попередження захворювання і навіть у початковій його стадії, рекомендується приймати але 2 рази на день йодистий калій, почавши прийом з 0,1 г і поступово доводячи його до 0,5 г, а тижнів за два знову зменшуючи - до 0,1 г . Особливо уважно стежити за шлунком і періодично очищати його за допомогою проносного, найкраще в даному випадку засіб - сенна олександрійська. Її треба настояти ввечері в холодній воді (на півсклянки води 8-16 стручків), а вранці випити.
Хворим зобом рекомендується оселитися поблизу моря (морський повітря багате йодом) і щодня вживати в їжу морську рибу, так як вона містить велику кількість йоду. Є її можна у вигляді юшки, а також вареної і смаженої.
Радять також носити на шиї нитку натурального жовтого бурштину, який попереджає появу зобу якщо у родині хтось мав зоб.
Щодня обтирати шию і зоб свіжою дубовою корою або хоча б сухою, але розмоченою. Кору можна прив'язувати на шию і так носити до зменшення зобу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини