1. Рясне пиття. При підвищеній температурі обов’язково пити багато рідини. Жар призводить до зневоднення організму , що провокує новий підйом температури. До того ж більша частина тепла виводиться з організму з потом і сечею. Найкраще пити теплий чай з медом і лимоном, ягідні морси, мінеральну воду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незвичайні і корисні властивості лимона2. Потогінні чаї. Ефективним жарознижуючим засобом є чаї з липовим цвітом або листям малини. Заваріть столову ложку сировини в склянці окропу і дайте настоятися 5-10 хвилин. Випийте настій і тепло укутайтесь під ковдрою. Рясне потовиділення буде свідчити про те, що процес зниження температури пішов .
3. Обтирання оцтом або горілкою. Суть методу полягає в тому , що спирт і оцет дуже швидко випаровуються з поверхні тіла, що веде до активної віддачі тепла і охолодження тіла. Протріть поверхню тіла горілкою, розведеним 1:1 спиртом або слабким розчином оцту. Особливу увагу приділіть шиї, пахвових западин, ліктьовим і підколінним згинам, пахової області — тих місць, де проходять великі кровоносні судини. Після обтирання слід побути деякий час роздягненим.
4. Холодні компреси. Наповніть пластикові пляшки водою і покладіть на годину в холодильник. Потім дістаньте і покладіть під пахвами, під колінами. На лоб покладіть змочений у холодній воді рушник.
5. Теплий душ. Іноді може допомогти прийняття теплого душу. Температура води повинна бути приємно гарячою. Кількох хвилин буде достатньо. Взимку волосся краще не мочити.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як відлякати застуду прянощами.