Свіжовичавлений сік солодкого перцю - джерело корисних речовин, необхідних для нашого організму.
* Він містить кремній, поліпшує ріст нігтів та волосся; велику кількість вітаміну С, необхідного для імунітету, вітаміни і РР, В1, В2, В6, Е. Причому, при дозріванні в стручках збільшується кількість цукрів і підвищується їх вітамінна цінність.
* У соку солодкого перцю багато заліза, сполук магнію, кальцію і калію, а за вмістом цинку він поступається тільки часнику. Крім усього іншого, в ньому містяться яблучна, лимонна, щавлева, нікотинова і фолієва кислоти.
* Для приготування соку перець, попередньо видаливши плодоніжку і насіння, пропускають через соковижималку. Вживають його по 100-200 мл 3 рази на день за півгодини до їжі з 1 ст. ложкою меду.
* Сік солодкого перцю ефективний при атеросклерозі, гіпотонії, анемії, занепаді сил, гастриті із зниженою кислотністю, геморагічному діатезі, ГРВІ, бронхіті, захворюваннях шкіри та очей, подагрі, ревматоїдному артриті, авітамінозах та імпотенції.
* Сік незрілих плодів успішно використовують при діабеті. При цьому пити його слід 2-3 рази на день до їжі, поступово збільшуючи дозування від 30 до 150 мл.
* Сік солодкого перцю відноситься до засобів, оздоровлюючим артерії, капіляри і вени. Тому його потрібно включати в раціон людям, страждаючим варикозної хворобою і атеросклерозом.
* Він ефективний при лікуванні стоматиту, пародонтозу, запалення щелепних кісток і ясен.
* Ароматичні речовини солодкого солодкого перцю сприяють виділенню гормону щастя - ендорфіну, який позитивно впливає на нервову систему.
Протипоказання.
Важка форма стенокардії і гіпертонії, порушення серцевого ритму. Не слід його пити при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, гастриті з підвищеною кислотністю, важких хронічних хворобах нирок і печінки, а також при коліті, геморої.