Найбільшу поживну цінність манго являє м'якоть плоду. У ній містяться цукру (фруктоза, сахароза, мальтоза, глюкоза, ксилоза, манногептулоза і седогептулозо) - 14,8 г/100 г, вітаміни В1 ( 4%), В2 ( 4%), В5 ( 4%), В6 ( 10 %), фолієва кислота - В9 ( 4%), вітаміни Е, D і С (від 15 до 180 мг на 100 г), кальцій (1%), залізо (1%), магній (2%), калій ( 3 %), фосфор (2%), 12 амінокислот.
Що лікує манго?
Склад манго забезпечує йому такі властивості, як профілактика і лікування захворювань органів зору (сухість рогівки, куряча сліпота, при аномаліях рефракції ), шлунково - кишкового тракту ( 2 манго в день допоможуть усунути запор, діарею, зменшити гемороїдальні вузли, усунути застій жовчі і очистити печінка), онкологічних захворювань (рак товстої і прямої кишки, передміхурової, молочної та підшлункової залоз, шлунка, шийки матки), серцево - судинних недуг. Вітаміни, що містяться в манго, підвищують імунітет і захищають від авітамінозу.
Причому корисні і незрілі плоди. Щоденне вживання свіжовичавленого соку з м'якоттю 1-2 недозрілих манго підвищує еластичність судин, гемоглобін у крові, покращує згортання крові, захищає від туберкульозу, холери, дизентерії.
Але не варто забувати і про протипоказання. Сік нестиглих плодів може викликати подразнення слизової оболонки шлунково - кишкового тракту, коліки, а вживання великої кількості стиглих плодів призведе до запорів, алергічних реакцій (кропив'янка ), лихоманці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен